- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- В Україні відкрили перший офіс декарбонізації та енергоефективності
В Україні відкрили перший офіс декарбонізації та енергоефективності
Офіс стане платформою для співпраці Держенергоефективності та місцевої влади
В Україні відкрили перший офіс декарбонізації та енергоефективності. І це сталося на Дніпропетровщині. Про це повідомляють у пресрелізі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.
Як зазначається у повідомленні, принципи взаємовигідної співпраці були закріплені у меморандумі між Держенергоефективності, як єдиним центральним органом виконавчої влади, який відповідає в Україні за реалізацію політики з енергоефективності та місцевою владою - Дніпропетровськими обладміністрацією та обласною радою.
«Місцеве самоврядування – справжня рушійна сила змін. Об’єднавшись, ми здатні досягти реальних результатів задля енергоефективного життя громад. Із усіма перевагами: економією бюджету, комфортними школами і лікарнями, новими робочими місцями, конкурентним бізнесом… Платформою для співпраці стане офіс декарбонізації та енергоефективності», - наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва під час відкриття офісу на Дніпропетровщині.
Ганна Замазєєва зазначила, що Держенергоефективності, як головний енергоменеджер країни, посилює співпрацю із місцевою владою і вагомим кроком стануть саме регіональні офіси, які будуть допомагати громадам ставати енергоефективними і впроваджувати в процеси відбудови сучасні технології та інновації.
«Наша місія – заохочення, інформування та практична підтримка провідної ролі громад у зміцненні енергонезалежності та низьковуглецевому розвитку держави. Ми, разом з місцевою владою, сформуємо армію професійних, компетентних та цілеспрямованих енергоменеджерів, які стануть рушійною силою енергоефективних змін», - підкреслила Голова Держенергоефективності.
Своєю чергою, Голова Дніпропетровська обласна державна адміністрація Сергій Лисак та Голова Дніпропетровська обласна рада Микола Лукашук висловили переконання, що спільними зусиллями сторони будуть продуктивно працювати над запуском та мультиплікацією проєктів у сфері енергоефективності та безвуглецевої економіки – в громадах, в домогосподарствах, в промисловості.
Слід зазначити, що офіс стане платформою для співпраці Держенергоефективності та місцевої влади у таких основних напрямах:
- управління енергоспоживанням: впровадження систем енергоменеджменту, розроблення місцевого енергетичного плану, проведення енергетичної сертифікації будівель, енергоаудитів;
- створення «подушки енергетичної безпеки» регіону (визначення та використання потенціалу заміщення традиційних видів палива, альтернативне теплозабезпечення, високоефективна когенерація, виробництво біогазу та біометану);
- залучення фінансових ресурсів для енергоефективної трансформації регіонів (через майбутню Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, муніципальні зелені фінанси, міжнародну фінансову допомогу тощо);
- просвіта та популяризація у напрямку енергоефективності.