Догори
Дати відгук

В Україні проведуть аудит усіх водних ресурсів

Володимир Зеленський дав доручення.

2 хв на прочитання07 Червня 2021, 13:26
Фото: Дебет-Кредит Фото: Дебет-Кредит
Поділитись:

В Україні буде проведено фундаментальний аудит стану питної води, оскільки люди мають знати реальну ситуацію в цій сфері. Про це заявив Президент Володимир Зеленський на пресконференції після виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Екологія».

«Буде проведений фундаментальний аудит. Так само, як із надрами. Тобто не просто ми там позбавили 17 компаній «сплячих» ліцензій. Ні, так не буде, щоб просто для відводу очей», — сказав Зеленський.

Глава держави зазначив, що минулої п'ятниці був незадоволений доповіддю РНБО щодо питної води, стану забруднення річок.

«Той аудит, який продемонстрували, вважаю, що він не зроблений повністю. Він зроблений так, що трішки більше в цьому популізму, тому я зупинив це питання на засіданні РНБО та сказав, що вони повинні нам показати реальну картину, а не те, що показують кожному наступному президенту», — заявив Зеленський.

Він зазначив, що нині ситуація така, що велика промисловість забруднює річки та довкілля, та на це не треба заплющувати очі.

28 квітня Кабінет Міністрів схвалив концепцію державної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022–2026 роки. Згідно з концепцією, під час виконання програми планується реалізувати 1747 проєктів, у тому числі побудувати 290 водозабірних споруд, 280 водопровідних і очисних споруд, збудувати 1093 водопровідні мережі. За прогнозними розрахунками, реалізація програми дасть змогу забезпечити питною водою 7,4 млн осіб до 2026 року (включно).

Усього в Україні централізованим водопостачанням забезпечено 99 % міст, майже 90 % селищ міського типу та 30 % сільських населених пунктів. У 13 містах країни немає централізованого водовідведення.

Нагадаємо скільки та навіщо пити воду.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.