Догори
Дати відгук

Сміттєзвалище на Харківщині забруднило ґрунт і підземні води (фото)

Шкода довкіллю  перевищує 260 тис. грн.

1 хв на прочитання03 Червня 2021, 15:45
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура
Поділитись:

Поблизу Куп’янська, що на Харківщині, через порушення експлуатації полігону твердих побутових відходів сталося забруднення ґрунтів і підземних вод.

Про це повідомив керівник пресцентру Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

«Ситуацію допустили посадовці профільного комунального підприємства Куп’янської міської ради, що обслуговує полігон твердих побутових відходів. Протиправні дії посадовців комунального підприємства призвели до забруднення ґрунтів і підземних вод», — зазначив Абдула.

Він додав, що за висновками експертів Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Бокаріуса», розмір завданої навколишньому середовищу шкоди перевищує 260 тис. грн.

Керівнику підприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 239 (забруднення або псування земель) і ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) КК України.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Документування діяльності полігону проводилося СБУ разом із Державною екологічною інспекцією у Харківській області та слідчими Нацполіції України.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Нагадаємо, що Шепетівська прокуратура вимагає від забруднювачів земельної ділянки у місті її відновлення та відшкодування 36 млн грн.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.