Догори
Дати відгук

Усі лісопарки столиці треба заповідати – еколог

Київ треба оточити заповідним кільцем національного парку

2 хв на прочитання24 Липня 2020, 13:27
Фото Олега Листопада Фото Олега Листопада
Поділитись:

На Київщині залишилося лише кілька місць, де збереглися цінні ліси. У тому числі, як не дивно – саме навколо Києва. Про це в ексклюзивному інтерв’ю GreenPost сказав директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

"Це лісопаркові господарства – Конча-Заспа, Дарницьке, Святошинське. Там є орхідеї, наприклад, які ростуть якраз у старих лісах. У цих господарствах ми знайшли 20 популяцій сон-трави. Тож треба створити нацпарк, в який включити усі лісопаркові господарства. Оточити Київ зеленим заповідним кільцем. Михайло Михалко почав з Голосіївського лісу, потім небайдужі домоглися заповідання Біличанського лісу у Святошино, правда, без вилучення. І ще є дніпровські острови - Труханів, Дикий, Ольжин. Є урочище Верблюд, де залишки дніпровської заплави, орхідеї  та іриси. Вони створюють просто фантастичні кольорові гами", - вважає еколог.

На думку експерта, серйозні проблеми для киян створює тотальна забудова.

"Глобальне потепління іде семимильними кроками, у Києві влітку жити неможливо. Я спортсмен і то… З цим треба закінчувати. Зараз дозвільні органи дозволяють будувати будь-де що завгодно. Це треба зупинити", - переконаний Борейко.

За словами еколога, також треба щось робити із комунальними підприємствами. Зокрема, Борейко вважає, що  КП "Плесо" - це   вороги природи, а не організація, яка опікується водоймами.

"Забетонували шмат пляжу в Гідропарку, і разом з ним – гнізда ластівок. Заробляють на бетонуванні берегів і так званій "чистці" водойм, в ході якої знищують цінну водну рослинність і місця гніздування птахів", - обурюється фахівець.

Як ми вже повідомляли, проривні екологічні реформи в Україні можливі лише за умови всебічної підтримки і можливості доступу до  президента. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко