Усі джинси з Нідерландів міститимуть вторсировину
На виробництво однієї пари джинсів йде 8 тисяч літрів води
У Нідерландах всі джинси і вироби з джинсової тканини повинні будуть містити 5% переробленого матеріалу.
Використання перероблених матеріалів-одна з головних особливостей економіки замкнутого циклу, яку будує Євросоюз. За останні 15 років використання вторсировини в ЄС зросло в 1,5 рази.
Таких норм країна дотримуватиметься у рамках нового Джинсового договору (Denim Deal), підписаного місцевими та міжнародними брендами одягу, а також Міністерством інфраструктури та навколишнього середовища та главами великих міст, передає ecotown. Документ покликаний скоротити використання природних ресурсів у текстильній промисловості. Джинсовий договір "працює" тільки на території Нідерландів.
«На виробництво однієї пари джинсів йде 8 тисяч літрів води, а шкідливі викиди світової текстильної промисловості перевищують викиди міжнародного морського і повітряного транспорту, разом узятих, - пояснюють розробники Джинсового договору. - Використання перероблених матеріалів може у кілька разів скоротити ці показники».
Передбачається, що у найближчі 3 роки на території Нідерландів вироблять 3 мільйони пар джинсів, в яких вміст вторсировини буде не менше 20%.
Відомо, українці винайшли як з отруйного борщівника робити папір.