Догори
Дати відгук

Україну засипають російською гречкою

Незважаючи на економічні бар’єри для російської продукції, гречка з РФ знайшла спосіб пробратися в Україну

2 хв на прочитання21 Серпня 2020, 11:44
Image by Margo Lipa from Pixabay Image by Margo Lipa from Pixabay
Поділитись:

В Україну масово надходить казахська гречка російського походження, тому що казахські виробники крупи мають конкурентну фору перед українськими, що здешевлює їм сировину на 20%. Про це йдеться в матеріалі на АgroРolit.com.

«Наші сусіди спокійно обходять ввізне 20% мито, тож переробляють російську гречку і везуть її за подвійною вигодою в Україну. Чому? З одного боку, вони всі працюють у межах Митного союзу ЄАЕС, тому єдиний митний простір і жодних податків за експорт сировини. А з іншого – з окремими країнами, як-от із Казахстаном, в України укладено міждержавні угоди про вільну торгівлю. Тож за наявності сертифіката СТ-1 ввізне мито на зерно та на крупу гречану в Україні під час імпорту казахськими підприємцями не справляється», - йдеться у матеріалі.

Натомість українські підприємці, імпортуючи зерно гречки з РФ, зобов’язані сплатити на кордоні ввізне мито в розмірі 20%.

«Останні три роки ми бачимо активний імпорт саме з Казахстану. Не дивно, бо казахські виробники крупи мають конкурентну фору перед українськими, що здешевлює їм сировину на 20%. Це і є основною причиною відсутності можливості українських гречкопереробних заводів конкурувати із казахськими виробниками гречаної крупи!» – пише видання. 

Розпорядженням уряду в 2015 році щодо зерна гречки російського походження запровадили загороджувальне мито в розмірі 20%, а на готову продукцію – ембарго. Однак російський бізнес і бізнеси з країн співдружності не розгубилися й почали просто переносити свої виробничі потужності в інші країни. Першим став Казахстан. Торік російські інвестори почали будувати завод із виробництва гречки в Молдові.

Що ж виходить? Сировина з РФ, яку ми відгородили від себе 20% митом, натомість заходить у вигляді готової продукції від наших сусідів із нульовим митом. А українські виробники в такій ситуації виявляться неконкурентоспроможними, бо маємо заплатити 20% мита на це зерно, сировину
генеральний директор ТОВ «П'ятихатський комбінат хлібопродуктів» (компанії «Тріо», які переробляють гречку) Антон Міллер

Однак схоже, що внаслідок, в тому числі, цієї ситуації ми купуємо гречку дешевше. Ми писали, що гречка подешевшала і вже не дорожчатиме.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: AP Photo/Eric Gay
«Повінь, яка буває раз на сто років»: у Техасі загинули щонайменше 24 людини, десятки зникли безвісти (ФОТО)
2 хв на прочитаннягодина тому
НМТ: поради випускниці щодо підготовки та складання тесту.
Єва Кришталевич
НМТ - Надскладний Мегаважкий Тягар чи звичайна рутина на шляху до мрії, поради учасниці
6 хв на прочитання2 години тому
Фото з відкритих джерел
Міжнародний день Дніпра: свято з присмаком екоциду
2 хв на прочитання4 години тому
Розкол між прапором РФ та Азербайджану. Ілюстрація з відкритих джерел
Розкол у відносинах: конфлікт між РФ та Азербайджаном поглиблюється
7 хв на прочитання6 годин тому
Біт, що лікує: ритмічна музика 120–130 BPM оздоровлює мозок і продовжує життя
3 хв на прочитання6 годин тому
Бюджетний ландшафтний дизайн: як облаштувати сад із мінімальними витратами
4 хв на прочитання12 годин тому
Пекельне озеро Натрон у Танзанії: вбиває і народжує водночас
6 хв на прочитання12 годин тому
5 продуктів, що вбивають чоловічу силу: що варто виключити з раціону
2 хв на прочитанняВчора