Догори
Дати відгук

Українські вчені навчилися вирощувати 12 урожаїв картоплі на рік

2 хв на прочитання22 Червня 2020, 10:02
Image by Daniel Dan outsideclick from Pixabay Image by Daniel Dan outsideclick from Pixabay
Поділитись:

В аеропонному комплексі «Інституту здоров’я рослин» вирощені перші рослини картоплі методом аеропоніки й вже скоро тут сподіваються на перший врожай. Цей метод дозволяє значно економити ресурси: воду, ЗЗР, ґрунт тощо. До того ж ця технологія дозволяє в рік отримати від 10 до 12 врожаїв, пише agronews.ua.

Для аеропоніки в дослідженні використовується живильний розчин, до складу якого входять 3 компоненти, 3 мікродобрива, які для кожної культури підбираються в різних пропорціях. І вибір залежить від фази розвитку культури – чи то це стадія цвітіння, то чи стадія набору вегетативної маси, то чи стадія плодоношення – відповідно змінюється пропорція цих 3 добрив.

Альтернативні методи вирощування сільськогосподарських культур стають дедалі популярнішим у світі: воно й не дивно, бо ця технологія дозволяє отримувати щедрі, якісні та безпечні врожаї за мінімальних витрат ресурсів та дозволяє в рік отримати від 10 до 12 врожаїв.

Аеропонний метод являє собою систему замкнутого типу. В установці Cyber ​​Grow циркулює вода, яка для такої технології є головним ресурсом. І в той же час вона економиться на 90% в порівнянні зі споживанням рослинами, що вирощуються в ґрунті. 80-літрового бака води для 60 кущів томатів вистачає на 2 тижні. Завдяки циркуляції робочого розчину в замкнутій системі економиться не тільки вода, але й використовувані добрива. Самих добрив потрібно 15-17 мл на 10 л води.

«Рослини картоплі раннього сорту Кіранда ми вирішили виростити в якості експерименту – ділиться керівник агробіологічної лабораторії Інституту Володимир Конограй. – Сорт обирали з огляду на строки отримання врожаю, а також швидкість проведення досліду. Аби забезпечити культурі оптимальне живлення, наші фахівці спеціально розробили для рослини добрива, в які входять усі необхідні їй для повноцінного росту та розвитку елементи. Надалі плануємо експериментувати і з іншими сортами та культурами. Сподіваємося, що дуже скоро цей метод вирощування приживеться й в Україні, і що наші добрива допоможуть українським аграріям, і не тільки, отримувати щедрі та безпечні врожаї улюбленого овоча».

Винахід вчених якраз до часу, оскільки український ринок картоплі трохи штормить. Як повідомляв GreenPost, восени українська картопля взагалі може зникнути з магазинів .

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Посадовці Держспоживслужби організувала схему поборів з фермерів
Посадовці Держспоживслужби організували схему поборів з фермерів
1 хв на прочитання8 годин тому
Податок на землю. Фото: Апостроф
Триває робота над єдиним підходом до сплати земельного податку установами заповідного фонду
2 хв на прочитання9 годин тому
Позбутися попелиці Часник Гарний урожай
Як часник допомагає позбутися попелиці: дієвий народний засіб
1 хв на прочитання13 годин тому
Чебуреки з солодкою начинкою Рецепт приготування
Альтернатива пиріжкам: як приготувати чебуреки з солодкою начинкою
1 хв на прочитання14 годин тому
Гречаний суп із морською капустою та консервованим горошком — готується просто і смачно
1 хв на прочитаннядень тому
Рецепт приготування справжніх Полтавських галушок
2 хв на прочитанняВчора
Пустельна Мавританія почала вирощувати пшеницю у промислових масштабах
1 хв на прочитанняВчора
В Україні встановили Рекорд з наймасовішого розпису писанок майстрами різних регіонів країни (ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора