Догори
Дати відгук

Україна перша у Європі за кількістю померлих малюків

Саме тому передчасно народженим малюкам та новонародженим із патологіями потрібна невідкладна та якісна неонатальна допомога

2 хв на прочитання24 Вересня 2020, 11:16
pixabay pixabay
Поділитись:

У нашій країні щороку народжується понад 300 тисяч немовлят, понад 15 тисяч з них з’являються на світ передчасно. Це кожен 19 новонароджений. Для таких маленьких українців важливо вчасно отримати кваліфіковану лікарську допомогу, щоб мати шанс на життя, сказав 24 вересня на брифінгу очільник НСЗУ Андрій Віленський.

Скільки недошених малюків народжується в Україні 

Майже 16 тисяч передчасно народжених немовлят отримали медичну допомогу у квітні-серпні. За надання допомоги новонародженим НСЗУ заплатила цим медзакладам понад 605 млн грн.

За надання такої допомоги новонародженим, які народились із вагою до 1500 г, встановлено найвищий тариф Програми медичних гарантій цього року. Медичний заклад, законтрактований на надання неонатальної допомоги, отримує від НСЗУ кошти за підвищеним тарифом - від 29,6 тис. грн до 98,5 тис. грн.

Де в Україні допомогають новонародженим

 НСЗУ законтрактувала для надання неонатальної допомоги 122 медичні заклади. Серед них - 21 перинатальний центр, 3 центри матері та дитини, 24 пологові будинки, 23 обласні дитячі лікарні.

Усі вони мають апарат ШВЛ та як мінімум по 3 закритих та відкритих інкубатори. Також надають послуги перевезення виїзною неонатологічною бригадою.

Яка допомога для малят безкоштовна 

До безоплатного пакету допомоги в складних неонатальних випадках включено:

  • інтенсивна терапія новонароджених та подальше їх виходжування 
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд 
  •  респіраторна підтримка
  •  парентеральне харчування
  •  лабораторні та інструментальні дослідження
  • офтальмологічний та аудіологічний скринінг для вкрай недоношених немовлят
  • вакцинація згідно з Календарем профілактичних щеплень

Також передчасно народжені маленькі українці можуть отримати медичну реабілітацію, яку Національна служба здоров’я оплачує за окремим пакетом.

А що з ліками для передчасно народжених?

Дороговартісні препарати медзаклади отримують додатково централізовано за державними закупівлями. У тариф включено тільки ліки поза централізованими закупівлями, які входять у Національний перелік лікарських засобів. Також в тариф включено вартість витратних матеріалів.

За що доведеться заплатити гроші

Допомога немовлятам у складних неонатальних випадках є безоплатною для родин, у яких народились такі дітки. Якщо лікарі вимагають у батьків  гроші за ці безоплатні послуги, у профільному міністерстві радять повідомляти про це НСЗУ за номером 16-77.

Як писав GreenPost раніше, з 1 квітня 2020 року пологи в Україні офіційно стали безкоштовними: тепер за все платить Національна служба здоров'я, а не вагітна

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.