Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Україна готується до переговорів з ЄС: гендерна рівність серед основних пріоритетів держави

Україна готується до переговорів з ЄС: гендерна рівність серед основних пріоритетів держави

Сьогодні як ніколи важливо, щоб усі громадяни, зокрема жінки і дівчата, мали доступ до якісної допомоги та захисту.

3 хв на прочитання22 Вересня 2024, 21:34
Двостороння сесія Україна-ЄС Двостороння сесія Україна-ЄС
Поділитись:

Українська делегація успішно завершила участь у двосторонній сесії Україна-ЄС, присвяченій обговоренню розділу 23 «Судова влада та основоположні права», що тривала з  17 по 19 вересня у Брюсселі. Ця сесія заклала фундамент для  переговорного процесу з ЄС, який триватиме і після набуття членства. 

Одним із важливих аспектів обговорення було питання забезпечення гендерної рівності та сталого розвитку суспільства в Україні. Заступниця Міністра соціальної політики України Ірина Постоловська презентувала імплементацію директив ЄС та подальшу гармонізацію українського законодавства з європейськими нормами. 

«Україна сьогодні не лише захищає свою незалежність, а й  права кожної людини. Наше законодавство вже активно гармонізується з європейськими нормами, і ми продовжуємо пріорітизувати гендерну рівність у політичній сфері. Принцип рівного ставлення є основоположним для побудови справедливого суспільства, і це закріплено в нашій Конституції. 

Сьогодні як ніколи важливо, щоб усі громадяни, зокрема жінки і дівчата, мали доступ до якісної допомоги та захисту. Наші зусилля спрямовані на розширення доступу постраждалих від насильства до якісної своєчасної допомоги. Уряд розширює мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, Центрів допомоги врятованим, а також фокусується на  підготовці правоохоронців та суддів до ефективної роботи з постраждалими. Інклюзивний підхід до формування політики залишається нашим пріоритетом у відбудові та розвитку України», - зазначила Ірина Постоловська.

Особлива увага була приділена імплементації Стамбульської конвенції, зокрема у контексті боротьби з гендерно зумовленим насильством, криміналізації різних його форм, а також забезпеченню захисту та підтримки постраждалих.

Нині Україна зіштовхується з численними викликами внаслідок повномасштабного російського вторгнення, що призводить до зростання кількості вразливих категорій, як серед жінок, так і чоловіків. Війна значно загострює гендерну нерівність, що потребує нового, ефективного підходу у вирішенні цих викликів. 

З урахуванням цих викликів було прийнято та реалізовано Урядом низку стратегічних документів у сфері гендерної рівності на період до 2030 року. Державна стратегія забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків створила міцну основу для ініціатив щодо ґендерної рівності в різних сферах.

Зокрема, державна політика ґрунтується на впровадження гендерного аналізу у процесі прийняття рішень, співпрацю з неурядовими організаціями та залучення жінок до прийняття рішень на різних рівнях. 

Нагадаємо, що під час сесії розглядалися ключові питання захисту прав осіб з інвалідністю, національних меншин, забезпечення гендерної рівності та протидії насильству щодо жінок. Сесія є черговим кроком на шляху до євроінтеграції та підтверджує рішучість України в реалізації європейських стандартів у сфері правосуддя та прав людини.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
ЄБРР надасть 1 млрд євро на відбудову енергосектору України
ЄБРР виділить Україні 1 мільярд євро на відновлення енергетичної інфраструктури
2 хв на прочитання58 хвилин тому
Китай створив AI-дитину, яка росте: "Tongtong 2.0" з інтелектом 6-річної дитини
Китай представив першу у світі AI-дитину, яка може домовлятися та вередувати як 6-річна
3 хв на прочитаннягодина тому
Риба, що живе понад 100 років і не старіє: наукове диво
Риба-довгожитель Північної Америки живе понад 100 років і не старіє
5 хв на прочитання2 години тому
Чому Росія не потрапила до нового списку тарифів Трампа? Фото: Brendan Smialowski/AFP via Getty
Чому Росія відсутня у новому списку Трампа, незважаючи на напружені відносини
2 хв на прочитання3 години тому
Всесвітній день водних тварин: тривожні сигнали з акваторії українських морів через отруєння
2 хв на прочитання4 години тому
Смачна і дуже проста в приготуванні паски — рецепт, який підійде навіть новачкам, зайнятим або лінивим
2 хв на прочитання5 годин тому
Як мити овочі та фрукти, щоб позбутися «хімії»: інструкція з секретами
5 хв на прочитання6 годин тому
Варіанти оформлення декоративного ставка: як створити унікальний водний куточок у саду
5 хв на прочитання11 годин тому