Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Агро
  • Україна долучилася до міжнародного дослідження віку європейського шпрота

Україна долучилася до міжнародного дослідження віку європейського шпрота

Отримані в рамках заходу результати будуть застосовані в іхтіологічній роботі

2 хв на прочитання17 Грудня 2024, 20:45
європейський шпрот європейський шпрот
Поділитись:

У м. Варна (Болгарія) в Інституті океанології Болгарської академії наук відбувся міжнародний семінар, присвячений дослідженню віку європейського шпрота – одного із важливих промислових видів риб Чорного моря. Організатором заходу виступила Генеральна комісія з рибальства у Середземномор'ї (ГКРС) за підтримки ФАО.

У семінарі взяли участь експерти з п’яти причорноморських країн: Болгарії, Грузії, Румунії, Туреччини та України (представник Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії Держрибагентства). Фахівці спільно досліджували отоліти (вушні камінці, аналіз структури яких дозволяє визначити кількість років життя риби) шпрота, надані країнами-учасницями. Під керівництвом турецької професорки Айсун Гюмуш було проаналізовано близько 200 отолітів, зібраних у морських акваторіях цих країн.

Аналіз отолітів показав, що популяції шпрота в різних частинах Чорного моря мають значні відмінності у темпах зростання. Це свідчить про вплив різних екологічних факторів на цей вид риби.

У ході роботи експертами узгоджено алгоритм інтерпретації отолітів та написання протоколу визначення віку шпрота. Цей документ стане важливим інструментом для проведення подальших досліджень.

За результатами зустрічі учасники домовилися створити спеціальний портал, який буде місцем зберігання довідкових наборів даних, навчальних матеріалів і передового досвіду та забезпечить взаємодію наукових та рибогосподарських спільнот у регіоні Чорного моря. Для розробки та впровадження порталу вирішено запросити технічну підтримку ГКРС.

Семінар став важливим кроком до створення надійної основи для регіонального співробітництва та нарощування потенціалу в аспекті практик визначення віку риб. Отримані в рамках заходу результати будуть застосовані в іхтіологічній роботі та допоможуть забезпечити довгострокову стабільність популяцій європейського шпрота.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.