Догори
Дати відгук

Угорська Mol розглядає український порт Одеса як ключ до відмови від російської нафти

Нафтогазова компанія прагне отримати доступ до нафтопроводу Одеса-Броди для диверсифікації поставок в умовах тиску ЄС щодо скорочення імпорту російських енергоносіїв.

3 хв на прочитання4 години тому
Фото: 112.ua Фото: 112.ua
Поділитись:

Угорська нафтова компанія Mol Nyrt., яка зазнавала критики за збереження значної залежності від російських енергоносіїв, бачить нафтопровід з українського порту Одеса як найкращий спосіб диверсифікації своїх поставок. Про це повідомляє Bloomberg. Компанія зацікавлена в отриманні доступу до нафтопроводу Одеса-Броди, що пролягає від українського чорноморського порту до польського кордону. Це дозволить Mol отримувати морські поставки від різноманітних світових виробників, заявив старший віцепрезидент компанії з управління ланцюгом створення вартості Саболч Пал Сабо.

Подальший транзит нафти до Угорщини міг би здійснюватися через південну гілку нафтопроводу "Дружба", яка наразі транспортує російську нафту до країни та з'єднується з нафтопроводом Одеса-Броди поблизу українсько-польського кордону.

"Одеський нафтопровід відкриє доступ до всіх видів альтернативної сирої нафти завдяки морському сполученню. Цей трубопровід служитиме регіональній, європейській та українській енергетичній безпеці," - зазначив Сабо

Хоча Угорщина у 2022 році отримала виняток з ембарго Європейського Союзу на російську сиру нафту, що дозволило країні, яка не має виходу до моря, продовжувати отримувати російську нафту через "Дружбу", країна перебуває під тиском ЄС щодо поступової відмови від цих поставок у рамках загальноєвропейської ініціативи щодо припинення імпорту енергоносіїв з Росії до 2027 року. Доступ до нафтопроводу Одеса-Броди зменшить залежність Угорщини як від російської нафти через "Дружбу", так і від неросійської нафти, що транспортується через Адріатичний трубопровід.

Проте підключення до української інфраструктури не буде простим, оскільки Одеса часто стає ціллю російських ракетних ударів, а сам трубопровід, який наразі не працює, потребуватиме значних інвестицій. Чорне море вздовж українського узбережжя також сильно заміноване з початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Крім того, це вимагатиме політичної майстерності від угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана, відомого своєю проросійською позицією та закликами до ЄС скоротити підтримку України та скасувати санкції проти Росії. Орбан уклав низку енергетичних угод з Москвою і наразі веде передвиборчу кампанію, обіцяючи блокувати процес вступу України до ЄС.

Mol закликає ЄС та інші зацікавлені країни взяти участь у "відновленні" Одеського нафтопроводу, що, за твердженням компанії, також забезпечить альтернативу російській нафті для Сербії. Наразі Угорщина та Сербія будують спільний трубопровідний зв'язок.

"Якщо ЄС наполягає на тому, щоб регіон відмовився від надійного маршруту постачання, тоді він має відіграти свою роль у створенні справжньої альтернативи", - заявив Сабо.

На даний момент Mol модернізує свої потужності для переробки неросійської нафти, що, за оцінками компанії, коштуватиме близько 500 мільйонів доларів. Наразі єдиною альтернативою російській нафті для компанії є поставки сирої нафти через Адріатичне море. Однак Mol звинувачує хорватського оператора трубопроводу Janaf у завищенні цін на використання його потужностей. Сабо також поставив під сумнів здатність Janaf транспортувати достатні обсяги нафти для Угорщини та ширшого регіону після припинення імпорту російської сирої нафти, посилаючись на нещодавні випробування пропускної здатності трубопроводу. У свою чергу, представник Janaf заявив, що компанія має достатньо потужностей і діє відповідно до правил ЄС щодо прозорого та недискримінаційного ціноутворення.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото ілюстративне: pixabay
Провал ядерного реактора Фламанвіль-3: урок для України
2 хв на прочитання3 години тому
Фото ілюстративне
У одному з українських міст планують підвищити тарифи на опалення в 1,6 раза: що відомо
1 хв на прочитання9 годин тому
Фото ілюстративне
Боргова криза в українській "зеленій" енергетиці призвела до підриву довіри інвесторів
2 хв на прочитання10 годин тому
Справа авіакомпанії: Експрезидента та бухгалтера підозрюють в ухиленні від сплати 344 млн грн податків
Топменеджерам відомої авіакомпанії олігарха повідомили про підозру та арештували 7 літаків
2 хв на прочитанняВчора
Україна пропонує США видобуток газу на шельфі та відбудову НПЗ в рамках угоди про копалини
2 хв на прочитанняВчора
Чи потрібно економити електроенергію після переходу на 230 вольтів і як це робити
2 хв на прочитанняВчора
Нове "золото" України: ще одна компанія почала експорт біометану до ЄС
1 хв на прочитанняВчора
Росія накопичила 60 млрд м³ зайвого газу — і не може його продати
4 хв на прочитання07 Липня 2025
Більше з GreenPost
ЄСПЛ визнав Росію винною у масових порушеннях прав людини в Україні — Стефанчук
ЄСПЛ визнав, що Росія системно порушує права людини в Україні та несе відповідальність за MH17
1 хв на прочитання34 хвилини тому
Львів запроваджує моніторинг води за допомогою ШІ разом із Лондоном і Парижем
Львів долучився до Лондона і Парижа: якість води у місті контролюватиме штучний інтелект
1 хв на прочитаннягодина тому
Річка Малий Утлюк біля місця впадіння в Утлюцький лиман, Якимівський район, Запорізька обл., Україна. Фото: Maxim Gavrilyuk
Річка на Запоріжжі отруєна шахтними водами з захопленого комбінату
3 хв на прочитання2 години тому
Гороскоп на 10 липня 2025 року
Гороскоп для всіх знаків зодіаку на 10 липня 2025 року
4 хв на прочитання4 години тому
Молодь у прибережних містах Англії частіше страждає від проблем із психічним здоров'ям
2 хв на прочитання5 годин тому
У Карпатах ведмідь загриз туриста після спроби зробити селфі
2 хв на прочитання6 годин тому
Коли викопувати цибулю у 2025 році: детальний посібник та місячний календар
2 хв на прочитання6 годин тому
Третій вихідний: чому Європа переходить на чотириденний робочий тиждень
2 хв на прочитання7 годин тому