Догори
Дати відгук

Учені розробили біопаливо на "текілі"

Агава, що використовується для виготовлення текіли, може бути використана як екологічно безпечний замінник транспортного палива

1 хв на прочитання03 Квітня 2020, 21:02
pixabay pixabay
Поділитись:

Рослина агави, що використовується для виготовлення текіли, може бути використана як екологічно безпечний замінник транспортного палива. Про це йдеться у спільному дослідженні науковців університету Сіднея, Університету Ексетера та Аделаїдського університету пише ТСН

Вчені, на основі хімічного аналізу встановили, що агава - екологічно чиста культура, яку можна використати для виробництва палива та медичних продуктів на основі етанолу. 

Ця рослина може рости навіть у напівзасушливих районах без поливання, не конкурує з продовольчими культурами та не вимагає значних запасів води та добрив. 

В ході дослідження було встановлено, що цукровий тростин дає 9900 літрів біопалива на один гектар, а  агава – 7414. Проте остання  потребує на 69% менше води, ніж цукровий тростин, і на 46 % менше води, ніж кукурудза. До того ж, агава є екологічно-дружньою до інших рослин. 

Науковці також зауважили, що рослину  можна використовувати для виробництва етанолу для антисептиків для рук, потрібних протягом пандемії COVID-19.  

Як відомо, біопаливо, отримане з різнотрав’я, може значно пом’якшити глобальне потепління за рахунок зниження кількості вуглецю. У порівнянні з нафтопродуктами, біопаливо на 78-290% викидає менше вуглецю, транспортні засоби, які працюють на біопаливі, є чистішими на 74-303%, а електромобілі, які живляться від біопалива - на 329-558%.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго