- Головна
- Новини
- Енерго
- Ринок пального
- Перехід на біопаливо сповільнить глобальне потепління
Перехід на біопаливо сповільнить глобальне потепління
Біопаливо, отримане з різнотрав’я, може значно пом’якшити глобальне потепління за рахунок зниження кількості вуглецю
Біопаливо, отримане з різнотрав’я, може значно пом’якшити глобальне потепління за рахунок зниження кількості вуглецю. Про це йдеться у досліджені вчених Негевського університету Бен-Гуріона та Мічиганського державного університету, передає GreenPost.
У роботі, опублікованій в журналі Environmental Science and Technology, вчені дослідили ряд різних культур целюлозного біопалива, щоб перевірити їх потенціал як альтернативу нафтопродуктам.
Це важливо, оскільки сценарії пом'якшення зміни клімату, що обмежують підвищення глобальної температури до 1,5°C, покладаються на паливо для автомобілів, яке не виділяє вуглецю, а навпаки захоплює його при виробництві.
Вчені дослідили сім культур: просо, велетенську китайську тростину, тополю, залишки кукурудзи, відновлені лугові трави, а також поєднання трав та рослинності, які виростають самі на полях.
"Кожна культура, яку ми протестували, мала дуже значну пом'якшувальну здатність, незважаючи на вирощування на дуже різних ґрунтах та за умови природної мінливості клімату. Ці культури можуть забезпечити значну частину декарбонізації транспорту, щоб зменшити викиди СО2 та сповільнити глобальне потепління", - зазначив доктор Ілля Гельфанд з університету Бен-Гуріона.
У порівнянні з нафтопродуктами, біопаливо на 78-290% викидає менше вуглецю, транспортні засоби, які працюють на біопаливі, є чистішими на 74-303%, а електромобілі, які живляться від біопалива - на 329-558%.
"Це важливо, оскільки це означає, що ми, швидше за все, зможемо виробляти ці культури на невибагливих ґрунтах і все одно матимемо високу продуктивність", - зазначив професор Філ Робертсон з Мічиганського державного університету.
Наступним етапом дослідження є оцінка інших екологічних та економічних аспектів біоенергетичних культур. Найкращі біопаливні культури повинні бути економічно привабливими для фермерів, не викидати більше азоту чи пестицидів у навколишнє середовище та легко зберігатися.