У зоопарку Польщі на світ з'явилися кошенята, які вважаються вимерлими
Коти-рибалки можуть терпляче вистежувати здобич, приманювати рибок, імітуючи комах на поверхні
Кішка-рибалка, відома також як крапчаста кішка, є видом, який дуже рідко зустрічається і в деяких регіонах вважається вимерлим.
За останні 12 місяців вони народилися лише двічі в зоопарках по всьому світу: у Таїланді та в польському Торунському зоопарку. Розводити в неволі цих тварин дуже важко.
Тім і Томі прибули до зоопарку Торунь із Мюнхенського зоопарку (Німеччина) у вересні 2020 року. Кішки швидко акліматизувалися в новому вольєрі та чудово почувалися в Торунському зоопарку. Після майже двох років спільного життя Томі перевезли до Талліннського зоопарку, а Тім залишився один в Торуні.
Влітку 2023 року, до нього "підселили" самку із зоопарку Чехії. Спочатку вони були просто сусідами. Потім співробітники зоопарку пускали самця у вольєр самки, коли її там не було, і навпаки.
Потім їх помістили в загальний вольєр, але тільки вдень, а вночі вони поверталися у свої вольєри.
І це спрацювало. 27 лютого в Торунському зоопарку народилися 4 кошенят. Один із малюків був значно слабшим і меншим за інших та не отримував належного догляду з боку матері. У результаті маленький не вижив.
Однак троє кошенят, що залишилися, розвиваються чудово.
До слова, рибальським талантам цього хижака може позаздрити будь-який інший звір зі світу дикої природи, і, вже звичайно, йому немає рівних серед котячих.
Коти-рибалки можуть терпляче вистежувати здобич, приманювати рибок, імітуючи комах на поверхні, ну а якщо знадобиться, не роздумуючи кинуться у воду. Якщо рибалка з якихось причин не вдалася, крапчасті кішки знайдуть заміну рибі і крабам. Будь-яка їхня тактика, на землі або у воді, завжди приносить результат, і кішки рідко залишаються без обіду.
Більше новин читайте на GreenPost.