Догори
Дати відгук

У ВР обговорили євроінтеграційний законопроект про виноград та продукти виноградарства

Законопроектом пропонується надати українським аграріям рівні умови для виробництва і обігу вин із географічними зазначеннями.

1 хв на прочитання13 Квітня 2024, 09:15
Законопроект про виноград та продукти виноградарства Законопроект про виноград та продукти виноградарства
Поділитись:

10 квітня 2024 року на базі підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС), виконання міжнародно-правових зобов'язань України у сфері європейської інтеграції провели обговорення положень євроінтеграційного проекту Закону «Про виноград та продукти виноградарства» (реєстр. №9139), який готується до розгляду у другому читанні. Про це йдеться у пресрелізі ВР. 

Законопроектом пропонується надати українським аграріям рівні умови для виробництва і обігу вин із географічними зазначеннями, аналогічні до сучасних правил в країнах ЄС, завдяки чому буде спрощено вихід української виноробної продукції на міжнародні ринки. Також проект матиме позитивний вплив на підвищення якості виноробної продукції; захисту вітчизняного виробника; усуненню чинників, що спотворюють конкуренцію та простежуваність виноградно-виноробної продукції від лози до пляшки.

Під час заходу, зокрема, було обговорено прикінцеві положення законопроекту, застосування норм Закону України «Про адміністративну процедуру» та правові засади відповідальності за порушення законодавства в сфері виноградарства та виноробства, які передбачені цим законопроектом.

У робочій нараді взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, голова підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС), виконання міжнародно-правових зобов'язань України у сфері європейської інтеграції Марина Нікітіна, керівник секретаріату Комітету Олександр Старинець, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, експерти Проекту ЄС.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро