Догори
Дати відгук

У Тайвані винайшли чип, здатний швидко ідентифікувати безсимптомні випадки COVID-19

Незабаром зразки слини можуть замінити нинішні мазки з носа.

2 хв на прочитання12 Лютого 2022, 15:00
Фото CNA Фото CNA
Поділитись:

У рамках спільного проекту, очолюваного Міністерства науки і технологій Тайваню, створено новий пристрій із чипом, здатний за три хвилини виявляти випадки COVID-19 за допомогою дуже низького вірусного навантаження, навіть безсимптомні. Про це повідомляє Focus Taiwan.

Очікується, що інноваційний напівпровідниковий продукт надійде на ринок уже в лютому, а планується його застосування в США та Японії.

Наразі на ринку доступні два види швидких тестів — антитіла та антигени — на SARS-CoV-2, вірус, що викликає COVID-19, і тест на полімеразну ланцюгову реакцію (ПЛР).

Хоча швидкі тести дають результати за 15 хвилин, тести іноді можуть давати хибнонегативні та позитивні результати, тоді як тести на полімеразну ланцюгову реакцію (ПЛР) займають щонайменше 90 хвилин, щоб виявити результат, навіть якщо вони є більш точними, оскільки вони досліджують поріг циклу значення.

Віце-директор KSVGH Чен Яо-шен повідомив, що результати клінічних випробувань нового комп'ютерного чипа в рамках швидкого тестування на COVID-19 показали, що прилад має рівень чутливості 96,8 % та показник специфічності 95,1 %.

Крім того, чип був на 100 % послідовним у ідентифікації позитивних зразків на COVID-19 із значенням КТ нижче 35, сказав Чен.

Іншими словами, чип може виявити вірус, коли вірусне навантаження дуже низьке та в інкубаційний період, сказав Чен, зазначивши, що ця функція може значно допомогти в боротьбі з епідемією.

За словами генерального директора Molsentech Чу Чіа Чжунга, чип має понад 10 000 точок тестування, що означає, що він має надвисоку чутливість, тому процес посилення нуклеїнової кислоти більше не потрібен.

В результаті пристрій має 95 % точність тестування зразків, взятих з носа і горла, сказав Чу, додавши, що компанія прагне вдосконалити його до такої міри, коли зразки слини можуть замінити нинішні мазки з носа.

Генеральний директор також сказав, що, хоча пристрій розроблено з використанням старих штамів вірусу, він все ще здатний виявляти варіанти Delta і Omicron. Крім того, чип можна налаштувати протягом тижня, щоб він міг виявляти нові варіанти, додав він.

За словами Чу, вартість тесту на COVID-19 з використанням пристрою з чипом перебуває між ПЛР і експрес-тестуванням, наразі ціна становить 3000 NT$ (107,74 доларів США) на людину.

Також ми писали, як відрізнити «Омікрон» і «Дельту» від застуди та грипу: пояснює інфекціоніст.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
НОК України підтримав бойкот Олімпіади-2024 у разі допуску росіян та білорусів
1 хв на прочитаннягодина тому
Скрін Scribble Maps
«Київ викрили», «ЗСУ роблять у Снігурівці у Херсонській області військову базу»: російські ЗМІ знову не подивилися на мапу
1 хв на прочитання3 години тому
Росіяни скаржаться, що нова тактика ЗСУ не лише ефективна, а й знижує їхній моральний дух, спонукаючи залишати позицію
3 хв на прочитання9 годин тому
Сирні пончики — просто, швидко і смачно
1 хв на прочитання10 годин тому
Саміт Україна-ЄС: вступ до Євросоюзу, освіта, цифровізація, допомога
3 хв на прочитанняВчора
Колишній очільник ЦРУ описав сценарій повернення Криму Україною у 2023 році
2 хв на прочитанняВчора
Гороскоп на завтра 4 лютого 2023: Дівам - відпочинок і спокій, Рибам - небувала активність
4 хв на прочитанняВчора
5 згубних звичок, які руйнують наше тіло
2 хв на прочитанняВчора