Догори
Дати відгук

Як відрізнити «Омікрон» і «Дельту» від застуди та грипу: пояснює інфекціоніст

Лікар прогнозує, що «Омікрон» буде ширитися Україною до літа.

3 хв на прочитання11 Лютого 2022, 10:15
Лікування Лікування
Поділитись:

Головна відмінність симптомів «Омікрону» та «Дельти» від інших вірусних захворювань у їхній швидкості. Температура піднімається миттєво, особливо у дітей (у дорослих часто спостерігається не суттєве підняття температури, яке не корелює з реальною важкістю перебігу хвороби), зникає бажання їсти, діти та люди похилого віку стають дратівливими та подекуди агресивними, безсилими й нервовими. Взагалі саме супутні психологічні розлади виділяють коронавірус серед інших застудних захворювань, розповідає лікар-інфекціоніст Світлана Федорова.

«Я прогнозую, що «Омікрон» буде ширитися Україною до літа. А потім з’явиться новий вірус – мутант, який буде мати інші симптоми й інші наслідки», — говорить Світлана Федорова. 

Вона пояснює, що і «Дельта», й «Омікрон» свого часу мутували і продовжують мутувати, набуваючи нові властивості (іноді один одного), і все частіше ховаються під маскою звичайних застудних захворювань, особливо на початкових етапах.

Інфекціоніст констатує, що «Дельта» трішки відступає на другий план, але залишається актуальною й сьогодні. Як відрізнити її від звичайної застуди? При застуді відбувається плавне підвищення температури, симптоми (нежить, чхання, пирхота в горлі) розвиваються повільно і швидко локалізуються звичайними симптоматичними засобами — пластинками, льодяниками. У не доходить до швидко інтоксикації, немає млявості, такої вираженої слабкості, яка буває при коронавірусній інфекції. Натомість при «Дельті» швидко наростають симптоми інтоксикації і в дітей, і в дорослих, досить швидко розвиваються симптоми пневмонії — іноді на четверту-п'яту добу.

«Омікрон» же вважається дуже легкозносним захворюванням. Його найхарактерніші симптоми — це пирхота у горлі, чхання й нежить. Відмінність від звичайної застуди й у дітей, і в дорослих у тому, що розвиток хвороби досить швидкий, і виражені симптоми інтоксикації.

«Якщо це кашель, то навіть при легкому перебігу захворювання у дитини він стає надсадним, болісним, не може зупинитися. Для дорослих це теж досить дратівливий фактор. При цьому може бути різь, пирхота в очах, неприємні відчуття у сфері твердого піднебіння, неприємне відчуття при ковтанні, але без болю в горлі», — говорить Світлана Федорова.

 

Температура

Головний біль

Біль у суглобах і м’язах

Нежить, чхання, пирхота в горлі

Втома, млявість, різка слабкість

Кашель

Біль у горлі

«Омікрон»

38-39 °С, швидко підіймається

Не виражений, по всій голові, пульсуючий

Не виражені

Так

Так

Так. Спершу сухий подразнюючий, потім вологий подразнюючий

Так

«Дельта»

37,5 °С із подальшим підйомом у міру розвитку інтоксикації

Рідко

Не притаманні

Ні

Рідко

В міру розвитку захворювання

Ні

ГРВІ

37,5-38 °С

Рідко

Частіше так, у перші 2-3 доби

1-2 з симптомів, не подразнюючі

Рідко, слабко виражені

Не притаманний для дорослих

Незначний

Грип

38-40 °С, різко, зненацька

Відразу, різко виражений, особливо лоб, надбровні дуги

Так

Не притаманні

Не різко виражені

Ні

Ні

Лікар наголошує, що є дуже багато застудних захворювань, спричинених іншими вірусами – аденовірусами, риновірусами тощо — але вони всі перебігають легше і немає такого стрімкого розвитку.

Також ми розповідали, коли не слід збивати високу температуру.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost