Догори
Дати відгук

У світі поширюється маловідомий вірус РСВ, який вражає органи дихання дітей більше, ніж Covid-19

Дитині, яка хворіє на РСВ, важко дихати та їсти.

3 хв на прочитання19 Вересня 2021, 17:03
Фото: GETTY IMAGES Фото: GETTY IMAGES
Поділитись:

У березні цього року  до дитячого відділення медичного центру Маймоніда у Брукліні, штат Нью-Йорк, почали привозити дітей і немовлят з кашлем, деякі мали проблеми з диханням.

Причина - респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ), вірусне захворювання дихальних шляхів, що досягає піку взимку. У цю пору року кількість випадків РСВ мала б зменшуватись, але натомість - різко злетіла, повідомляє ВВС.

У наступні місяці позасезонний сплеск РСВ охопив південь США, Швейцарію, Японію та Британію. За словами лікарів, дивна поведінка вірусу є опосередкованим наслідком пандемії Covid-19. Минулого року карантин та гігієнічні заходи стримали поширення коронавірусу та інших вірусів на кшталт РСВ. Тому у дітей не було можливості виробити проти них імунітет.

Коли карантин послабили, найбільш незахищеними перед РСВ виявилися немовлята та діти. Несезонний спалах повністю забив палати лікарень, змусив хвилюватися родини та показав, наскільки глибоко Covid-19 та пов'язані з ним заходи змінили світ.

Для медиків на місцях це стало справжнім випробуванням.

"Наше відділення інтенсивної терапії знову було переповнене, цього разу не через Covid, а через інший вірус", - згадує Рабіа Ага, директорка відділення дитячих інфекційних захворювань Маймоніда.

На піку спалаху, на початку квітня, у більшості дітей, що потрапили до відділення інтенсивної терапії, діагностували РСВ.

У всьому світі вірус вразив малюків, які місяцями були захищені від інфекцій, а тепер раптово зазнали їхнього впливу.

"Це нас здивувало. Ми знали, що на це варто звернути увагу, але не думали, що хворих буде так багато", - каже Крістоф Бергер з Університетської клініки Цюриха.

У його лікарні пік захворюваності РСВ зазвичай припадає на січень, а в літні місяці - на нулі. Взимку цього року хворих не було взагалі. Натомість у червні їхня кількість різко почала зростати, а в липні їх вже було 183, що більше, ніж в попередні зимові сезони.

Сам по собі РСВ не є приводом для занепокоєння. За даними Центрів США з контролю й профілактики захворювань, ним хворіють майже всі діти до двох років. Більшість переносять його як застуду з нежитем та кашлем і одужують вдома. Але у деяких немовлят та дітей молодшого віку вірус може викликати бронхіоліт та запалення легенів. Їм важко дихати та їсти.

Близько 1-2% дітей з РСВ у віці до 6 місяців потребують госпіталізації й додаткового кисню. Деяким може знадобитися зонд для годування. З такою підтримкою більшість з них одужують протягом кількох днів.

Нагадаємо, що за минулу добу в Україні – 3983 нових випадків коронавірусної хвороби.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.