Догори
Дати відгук

У світі досі існують сучасні форми рабства, хоча «нові раби» не носять кайданів

Сьогодні відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

2 хв на прочитання02 Грудня 2021, 11:30
Рабство Рабство
Поділитись:

За даними ООН, сьогодні у світі приблизно 40,3 млн людей є жертвами сучасних форм рабства, включаючи 24,9 млн жертв примусової праці.

Історія свята

Саме 2 грудня 1949 року було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами на 4-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Сучасні форми рабства

Рабство протягом століть видозмінювалося та проявлялося по-різному. Якщо деякі старі традиційні форми рабства досі є у своєму первинному вигляді, то деякі інші набули нових форм.

Звичайно, «нові раби» не носять кайданів, їх не пропонують відкрито на ринках, як то було у прадавні часи, на них ніхто не має легальних прав, тому що в усіх країнах рабство заборонено. Тим не менш, люди перетворюються на «товар», який можна продавати та купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб. 

У світі досі існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала.

Зокрема, поряд з традиційними формами примусової праці нині існують інші, які зачіпають, зокрема, мігрантів: праця хатньої прислуги, робота в будівельному секторі, харчовій промисловості, пошитті одягу та сільськогосподарському секторі.

Права людини

Конституцією України забороняється використання примусової праці. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.   

До слова, кількість випадків ковіду меншає, але кількість смертей все ще велика: статистика.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.