Догори
Дати відгук

У столиці врятували чоловіка, який п'ять років фактично жив без нирок

Київський центр нефрології та діалізу торік увійшов до пілотного проєкту МОЗ України із трансплантації.

2 хв на прочитання11 Травня 2021, 12:34
У столиці врятували чоловіка, який п'ять років фактично жив без нирок У столиці врятували чоловіка, який п'ять років фактично жив без нирок
Поділитись:

Завдяки трансплантації органу врятовано ще одне життя.  40-річний киянин, нирки якого цілком втратили свою функцію у 2016 році, отримав новий орган. П’ять років  чоловік перебував на гемодіалізі, який тричі на тиждень проходив у Київському міському центрі нефрології та діалізу. Два місяці тому пацієнт став на «лист очікування» нового органу, зараз триває  процес відновлення та реабілітації.

Як повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, операція пройшла в Київському міському центрі нефрології та діалізу. Це була перша трансплантація органу  в цьому закладі від посмертного донора. 

Донором для реципієнта став 57-річний чоловік, який потрапив до Київської обласної лікарні з діагнозом «гострий геморагічний інсульт». 

«На жаль, усі спроби його врятувати були марними. Консиліум лікарів діагностував у пацієнта смерть мозку, а дружина дала згоду на донорство. Операція розпочалася пізно увечері 6 травня і тривала три години. Донорська нирка запрацювала одразу ж на операційному столі. Після такої складної операції важко давати прогнози, бо на пацієнта ще чекає тривалий процес відновлення. Проте сьогодні можна стверджувати: стан пацієнта стабільний», — зауважив Микола Поворозник.

Київський центр нефрології та діалізу торік увійшов до пілотного проєкту МОЗ України із трансплантації. Першу таку операцію у Центрі виконали на початку квітня. Наразі трансплантовано вже три нирки від родинного донора й одну — від посмертного.

На «листі очікування» Центру наразі перебуває понад сотня пацієнтів. У столиці  це ті, хто уже висловили готовність до трансплантації.

Загалом же замісну ниркову терапію методом гемодіалізу в Центрі проходять 896 пацієнтів. Більшості з них показана трансплантація. Також спеціалісти Київського міського центру нефрології та діалізу опікуються 228 пацієнтами, які живуть із трансплантованими в Україні та за кордоном донорськими органами.

До слова, стало відомо, що кожен 50-й мешканець планети заразився коронавірусом.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.