Догори
Дати відгук

У США закликають не допустити різкого зниження "зеленого" тарифу

Останні розроблені інвесторами пропозиції відображають гранично допустимі межі умов добровільної реструктуризації зелених тарифів

2 хв на прочитання29 Травня 2020, 12:46
Поділитись:

Різке зниження "зелених" тарифів на електроенергію може негативно вплинути на життєздатність проектів з ВДЕ та завдати довготривалої шкоди інвестиційному середовищу в Україні. Про це заявили в Американській торговельній палаті в Україні.

Там нагадали, що "зелений" тариф став каталізатором розвитку галузі відновлюваної енергетики в Україні. Іноземні та українські компанії вклали сотні мільйонів доларів у проекти з відновлюваних джерел енергії, а міжнародні фінансові організації та комерційні банки надали боргове фінансування, спираючись на надані державою гарантії.

"Ці проекти відповідають заявленим державою цілям щодо майбутнього нарощення генерації з відновлюваних джерел і створили галузь, яка забезпечує державу чистою енергією та сприяє енергетичній незалежності України", - йдеться у повідомленні.

На думку АТП, останні розроблені інвесторами пропозиції відображають гранично допустимі межі умов добровільної реструктуризації зелених тарифів, що враховують розрахунок прибутку, профіль інвестризиків в Україні і необхідність вирішення дефіциту ДП "Гарантований покупець".

"Компанії-члени Палати із сектору ВДЕ вважають такі пропозиції оптимальним рішенням, яке могло б бути взаємоприйнятним для зміни нормативно-правового регулювання ринку, збереження інвестиційного клімату в секторі відновлюваної енергетики України, дотримання державних гарантій і попередження ініціації численних судових позовів проти України в міжнародних арбітражних судах", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, в АТП сподіваються, що український уряд не допустить одностороннього різкого зниження "зеленого" тарифу.

"Американська торговельна палата в Україні закликає уряд підтримати пропозиції інвесторів щодо добровільних умов реструктуризації з метою досягнення угоди, спрямованої на врегулювання кризи у відновлюваній енергетиці", - прокоментував президент організації Андрій Гундер.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль особисто вмовляв інвесторів у «зелену» енергетику України підписати запропонований урядом меморандум, який передбачає зміну «зеленого» тарифу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Укренерго анонсувало графіки обмеження потужності
«Укренерго» анонсувало графіки обмеження потужності, ось кого це стосуватиметься
1 хв на прочитанняВчора
Енергоатом Посилення співпраці Атомна галузь
В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів:Енергоатом та Holtec International підписали Угоду
2 хв на прочитання17 Квітня 2024
Зображення згенероване ШІ
Розпочалося будівництво двох нових енергоблоків за американською технологією: Хмельницька АЕС стане найпотужнішою в Європі
3 хв на прочитання15 Квітня 2024
Хімічний індустріальний парк Рівне Відновлювальні джерела енергії
У Рівному збудують хімічний індустріальний парк, де вироблятимуть аміак та азотні добрива
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Україна і Словаччина підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Ситуація в енергосистемі на 13 квітня: діють обмеження споживання на Харківщині та Дніпропетровщині
1 хв на прочитання13 Квітня 2024
Графіки, відключення та пошкодження: ситуація в енергосистемі на 11 квітня
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Зруйновано Трипільську ТЕС - "Центренерго" втратило 100% генерації
1 хв на прочитання11 Квітня 2024