- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- У США закликають не допустити різкого зниження "зеленого" тарифу
У США закликають не допустити різкого зниження "зеленого" тарифу
Останні розроблені інвесторами пропозиції відображають гранично допустимі межі умов добровільної реструктуризації зелених тарифів
Різке зниження "зелених" тарифів на електроенергію може негативно вплинути на життєздатність проектів з ВДЕ та завдати довготривалої шкоди інвестиційному середовищу в Україні. Про це заявили в Американській торговельній палаті в Україні.
Там нагадали, що "зелений" тариф став каталізатором розвитку галузі відновлюваної енергетики в Україні. Іноземні та українські компанії вклали сотні мільйонів доларів у проекти з відновлюваних джерел енергії, а міжнародні фінансові організації та комерційні банки надали боргове фінансування, спираючись на надані державою гарантії.
"Ці проекти відповідають заявленим державою цілям щодо майбутнього нарощення генерації з відновлюваних джерел і створили галузь, яка забезпечує державу чистою енергією та сприяє енергетичній незалежності України", - йдеться у повідомленні.
На думку АТП, останні розроблені інвесторами пропозиції відображають гранично допустимі межі умов добровільної реструктуризації зелених тарифів, що враховують розрахунок прибутку, профіль інвестризиків в Україні і необхідність вирішення дефіциту ДП "Гарантований покупець".
"Компанії-члени Палати із сектору ВДЕ вважають такі пропозиції оптимальним рішенням, яке могло б бути взаємоприйнятним для зміни нормативно-правового регулювання ринку, збереження інвестиційного клімату в секторі відновлюваної енергетики України, дотримання державних гарантій і попередження ініціації численних судових позовів проти України в міжнародних арбітражних судах", - йдеться у повідомленні.
Таким чином, в АТП сподіваються, що український уряд не допустить одностороннього різкого зниження "зеленого" тарифу.
"Американська торговельна палата в Україні закликає уряд підтримати пропозиції інвесторів щодо добровільних умов реструктуризації з метою досягнення угоди, спрямованої на врегулювання кризи у відновлюваній енергетиці", - прокоментував президент організації Андрій Гундер.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль особисто вмовляв інвесторів у «зелену» енергетику України підписати запропонований урядом меморандум, який передбачає зміну «зеленого» тарифу.