Догори
Дати відгук

У Швеції вигадали випускати батарейки з деревини

В процесі переходу до «зеленої економіки» очікується підвищений попит на акумулятори.

2 хв на прочитання25 Травня 2022, 12:40
Поділитись:

У деяких країнах вже сьогодні замислюються над правильною утилізацією відпрацьованих батарей та акумуляторів, можливості їх повторного застосування або взагалі пошуку нових технологій. У батареях та акумуляторах багато важких металів.

При пошкодженні корпусу у відкритому природному середовищі виявляються кадмій, свинець, цинк, нікель, луги, ртуть, сурма. Це сильні отрути, які швидко поширюються у ґрунті чи воді (звідти взагалі можуть проникнути в організм людини) та залишаються у них надовго. На жаль, технологія їх виробництва не дозволяє відмовитись від застосування зазначених речовин. Тому після закінчення терміну служби елемента його слід віднести до спеціального пункту прийому.

А найближчими роками в процесі переходу до «зеленої економіки» очікується підвищений попит на акумулятори — насамперед вони будуть потрібні для електромобілів. У Швеції, яка активно просуває цей вид транспорту, замислилися над розв'язанням проблеми та пропонують замінити традиційні батарейки на нові, які можна виробляти з перероблених відходів целюлозно-паперового виробництва, тобто з деревини.

Для зберігання електроенергії в батареях шведські вчені запропонували використовувати лігнін - складний полімер, один із компонентів, які відповідають за твердість деревини. Тонкий шар наноситься на фольгу або пластик. Лігніновмісні суміші залишаються у вигляді відходів целюлозно-паперового виробництва. Лігнін намагалися використовувати для виробництва палива, різного роду медичних та косметичних препаратів, клею та іншого. Але поки що так і не знайшли дешевого способу, і безліч лігніну лежить у могильниках у підприємств.

Щоправда, зовсім не в чистому вигляді: його виділення – дуже недешеве завдання. Але переробку цих відходів на користь енергетики у Швеції вважають чудовим кроком у напрямі «зеленої економіки», тим більше що використані батареї будуть далеко не такі шкідливі для природи.

Найближчими роками в країні очікується підвищений попит на акумулятори для електромобілів, щоправда, саме для цих цілей лігнінові батареї не підходять: дуже мала щільність заряду. Як варіант, лігнінові акумулятори пропонують для проміжного зберігання енергії на зарядних станціях.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost
Зображення: Robert Lea (створено за допомогою Canva)
Вогонь для Овна, мудрість для Козерога: гороскоп на 07.07 для всіх знаків зодіаку
2 хв на прочитання41 хвилину тому
БЕБ викрило директорку на несплаті 9 млн грн податків при постачанні для Нацгвардії
Постачала продукти Нацгвардії та не сплатила 9 млн грн податків — директорці компанії оголосили підозру
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Майже 900 тисяч гривень: на Одещині засудили трьох браконьєрів за незаконний вилов риби
1 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Майже 900 тисяч гривень: на Одещині засудили трьох браконьєрів за незаконний вилов риби
1 хв на прочитання3 години тому
Львівські акробати виграли Кубок світу, здобувши третє золото поспіль
1 хв на прочитання5 годин тому
Чи буде в Україні 4-денний робочий тиждень? Відповідь голови фінансового комітету Ради
1 хв на прочитання6 годин тому
Жнива-2025: українські аграрії наближаються до першого мільйона тонн зерна
1 хв на прочитання8 годин тому
Уран і Венера в Близнюках змінюють наше літо і світосприйняття
3 хв на прочитання8 годин тому