Догори
Дати відгук

У МОЗ розповіли про рівень захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19 в країні

З 28 жовтня до 3 листопада на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 110 944 людей, із них 64 997 — діти

2 хв на прочитання06 Листопада 2024, 20:49
Рівень захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19 Рівень захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19
Поділитись:

З 28 жовтня до 3 листопада на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 110 944 людей, із них 64 997 — діти. 2 560 пацієнтів потребували спеціалізованої меддопомоги у лікарні, половина серед госпіталізованих — 1 504 — діти. Наразі перевищення епідпорогу низького рівня зареєстровано лише в Тернопільській області, пишуть у МОЗ.  

Протягом тижня у 997 пацієнтів медики підтвердили діагноз COVID-19, госпіталізовано з ускладненнями 234 пацієнти, серед яких — 26 дітей. Найбільша кількість випадків COVID-19 наразі зареєстрована в Черкаській та Полтавській областях.

Загалом протягом епідсезону, з 30 вересня до 3 листопада 2024 року, на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіла 587 751 людина. Серед них діагноз COVID-19 підтвердився у 10 261 випадку. За цей час медики повідомили про 37 летальних випадків внаслідок ускладнення коронавірусної інфекції. 

Найдієвіша профілактика COVID-19 та грипу — щорічна вакцинація, зокрема для людей з груп ризику. Вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Натомість щеплення проти цих хвороб можна робити в один день або з рекомендованим інтервалом. Щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для населення. Медики використовують омікрон-специфічні вакцини «Comirnaty» від Pfizer для дорослих та дітей. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря. Проти грипу рекомендована щорічна вакцинація, адже за тяжкого перебігу він може спричиняти небезпечні ускладнення: ураження серця, легенів, нирок тощо. Вакцина не входить до переліку безоплатних щеплень, однак є рекомендованою, особливо людям з групи ризику (усім, хто працює в місцях масового скупчення людей: медпрацівникам, правоохоронцям, учителям, а також вагітним, пацієнтам із хронічними захворюваннями, дітям до 5 років та людям старше 60 років). За даними на 3 листопада, щеплення проти грипу зробили 64 242 людини. 

Як вдіомо, медичні маски, дотримання дистанції та введення «локального карантину» в окремих містах чи областях під час значного підйому рівня захворюваності на гострі респіраторно-вірусні захворювання — це одні з основних протиепідемічних та профілактичних норм, які попри скасування загальнонаціонального карантину через COVID-19 діють в Україні на постійній основі. Такі протиепідемічні заходи можуть застосовувати в областях чи окремих районах, містах, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу. Або в разі спалаху респіраторно-вірусних інфекцій в окремих установах чи організаціях, навчальних закладах. Наприклад, в окремих класах чи школах або на підприємствах.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Законопроект про систему медико-соціальної експертизи
Комітет з питань здоров'я підтримав законопроект, який регулює систему медико-соціальної експертизи
1 хв на прочитання19 хвилин тому
За смерть немовляти матір отримала вирок.
Фото: ілюстративне
За смерть немовляти від алкогольного отруєння матір отримала вирок
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Зима — «гаряча пора» для травматологів: як уникнути зимових травм
3 хв на прочитання4 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Неандертальці виявилися колекціонерами: ось що розповідають науковці
3 хв на прочитання5 годин тому
Операції не буде — немає світла: обстріли заважають роботі лікарень в Україні, заявляють міжнародні правозахисники
5 хв на прочитання8 годин тому
Курсанта змусили сплатити 173 тис. грн за примусове відрахування
1 хв на прочитання8 годин тому
Куріння — це НЕ свобода: ось чому в ЄС так опираються забороні куріння в громадських місцях й до чого тут Україна
5 хв на прочитання13 годин тому
Міжнародний день пам'яті жертв геноциду: український вимір
3 хв на прочитання14 годин тому