Догори
Дати відгук

У МОЗ безпідставно залякують коронавірусом серед вагітних

2 хв на прочитання22 Липня 2020, 12:18
Поділитись:

Заступниця Міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак під час традиційного брифінгу наголосила, що «вагітні жінки є особливо складною групою пацієнтів». Водночас статистика свідчить про інше.

«Серед майже 61 тисячі підтверджених випадків коронавірусної інфекції, її зафіксовано у 225 вагітних жінок. Це складає 0,4% від усіх захворілих… За чотири місяці епідемії було госпіталізовано 92 вагітних з таким діагнозом. Це 41% від усіх хворих вагітних жінок. 6 жінок перебували у вкрай важкому стані у відділеннях інтенсивної терапії. Ми втратили двох вагітних жінок з таким діагнозом», - розповіла чиновниця.

За її словами, ці смерті трапилися у Львівській та Івано-Франківській областях. Аналіз обох випадків проводився фахівцями МОЗ.

Про вагітних - з 19:06.

Водночас факти від заступниці міністра зовсім не свідчать про те, що вагітні є «особливо складною групою пацієнтів». GreenPost не вдалось знайти статистику щодо кількості вагітних, однак відомо, що минулого року в Україні народилось 310 605 немовлят. Зважаючи на те, що вагітність триває дев'ять місяців, а у році дванадцять місяців, можна припустити, що кількість вагітних у певний момент часу складала близько 233 тисяч (310 605 помножити на 9/12). Кількість населення в Україні - близько 42 млн. Тобто близько 0,5% населення України - вагітні жінки. Наголошуємо, що це дуже приблизні підрахунки, які втім дають уявлення про масштаб цифр.

На цьому тлі цифра в 0,4% вагітних від усіх хворих на COVID-19 є приблизно співмірною з кількістю вагітних в усій структурі населення - 0,5%. Тобто, вагітні точно не хворіють частіше за інші категорії. А можливо, навіть дещо рідше.

Також про особливі складнощі не свідчить показник в 41% госпіталізації серед вагітних. Адже, згідно з офіційною державною статистикою, в Україні зареєстровано близько 60 тис. пацієнтів з COVID-19, з яких було госпіталізовано більше 31 тисячі. Тобто середній показник госпіталізації складає більш ніж 50%.

Смертність серед вагітних складає 2/225, тобто менше одного відсотка. Загальна смертність - близько 2,5% (1518 з 60 тисяч хворих).

Скріншот даних Національної служби здоров'я

Тобто за усіма трьома проаналізованими показниками ситуація серед вагітних навіть дещо краща, ніж загалом. 

Факти, наведені самою ж чиновницею, спростовують її твердження про те, що вагітні є «особливо складною групою пацієнтів».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне
До кінця листопада потужні магнітні бурі не прогнозують
1 хв на прочитання9 хвилин тому
Зображення згенеровано ШІ
Спонсор кампанії Трампа хоче купити «Північний потік-2», аби дати США важелі впливу на переговори щодо долі України
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: PxHere
Переміщення диких тварин будуть моніторити через бездротові технології
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання3 години тому
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання4 години тому
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання5 годин тому
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання6 годин тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання6 годин тому