У Києві старі кросівки можна переробити на нові — стартував еко-проєкт, названо умови
Надалі проєект хочуть розширити і на інше взуття.
Екологічна ініціатива Рalingenesy запустила проєкт з переробки старих кросівок на нові. Із деталей вживаного взуття бажаючим створять нову пару.
Пункт прийому взуття розташований у столичному магазині одягу Riotdivision, на Рейтарській, 9.
Повідомляється, що результат проєкту буде використаний для відео та фотосесій бренду. Фіналом цього коллабу буде розіграш кросівок серед участників акції.
"У концепт сторі Riotdivision ми поставили бокс для збору ношеного взуття, котре буде розібране та перероблене на кілька пар, що будуть використані в зйомках майбутньої колекції", – йдеться в повідомленні.
Організатори ініціативи пояснюють, що взуття важко утилізувати у стандартному процесі переробки, оскільки воно виготовлене з багатьох матеріалів: шкіра, гума, текстиль та метал. Саме тому його відправляють на звалище, де всі компоненти однієї пари розкладаються понад 100 років.
Організатори кажуть, що у світі щосекунди згорає така кількість одягу та взуття, скільки здатна вмістити в себе одна вантажівка. Продукти цього горіння дуже токсичні.
За даними Greenpeace у світі щорічно виробляється 100 мільярдів одиниць одягу та взуття. Обсяг відходів модної індустрії досягає майже 100 мільйонів тонн. Рalingenesy зазначають, що власноруч розбирають вживане взуття на деталі. Потім з цих деталей створюють нову пару, перероблюючи таким чином старе взуття на 100%.
Цього разу в акції беруть участь лише кросівки, але у подальшому організатор запевняє, що буде приймати різне взуття. Вимоги до старого взуття: – кросівки, що придатні для переробки, не мають бути зношеними вщент, – перед тим, як віднести свою стареньку пару взуття, прокрутіть її у пральній машині хоча б 15 хвилин. Це є виявом ввічливої гігієни.
Нагадаємо, що Reebok випустила кросівки з рослинних компонентів.