- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- У Калуші відходи небезпечного виробництва потрапили в річку, Міндовкілля не реагує (фото, відео)
У Калуші відходи небезпечного виробництва потрапили в річку, Міндовкілля не реагує (фото, відео)
Отрута загрожує повністю позбавити місто питної води та перетворити його на пустелю.
У місті Калуш Івано-Франківської області в річки Сівка та Кропивник потрапляють небезпечні відходи колишніх калійного та магнієвого заводів. Про це на особистій сторінці у Facebook повідомив місцевий краєзнавець і гірський рятівник Василь Фіцак.
Каже, що в річки промислові відходи потрапляють через Домбровський кар’єр і хвостосховище.
«Це глауберова сіль. Утворюється за температури +8 і нижче. Цей мінерал відкладається на бортах хвостосховища та відвалів кар’єру із розсолів, які постійно цілорічно витікають у довкілля, починаючи з осені», — пояснює Фіцак.
Додає, що шкідливі речовини отруюють довкілля в Калуші вже понад 50 років.
Вимагає терміново звернути увагу на проблему мешканців Калуша і нардеп Едуард Прощук, 85-й виборчий округ (Івано-Франківська область).
«Хочу вкотре підняти питання Домбровського кар'єру та небезпечної ситуації, котра там склалася. Ситуація погіршується з кожним роком, на кар'єрі не проводять системний аналіз та моніторинг. Там зберігаються величезні запаси відходів, які можуть становити загрозу для питної води», — каже Прощук.
Аби не допустити екологічної катастрофи, потрібно забезпечити регулярний моніторинг ситуації на кар'єрі. Івано-Франківський гірничий університет нафти та газу підрахував, що на це потрібно 2 млн грн. Але в Міндовкілля цей запит відхилили.
Прощук додав, що вже направив звернення до президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Адже міністр захисту довкілля Роман Абрамовський на ситуацію не реагує.
Як стало відомо раніше, під Києвом у річку викинули тисячі каністр із хімікатами.