Догори
Дати відгук

Тварини гинуть не лише через активні бойові дії – в Україні уже втрачено понад 50 тис. корів

Сільськогосподарські підприємства на прифронтових та окупованих територіях скоротили надої на понад 50%.

2 хв на прочитання22 Червня 2022, 14:44
Поділитись:

За три місяці війни молочнотоварні ферми України втратили лише корів щонайменше 50 тис. голів.

Про це повідомила генеральний директор Асоціації виробників молока (АВМ) Ганна Лавренюк, передає «ПроАгро Груп» .

Попередні оцінки аналітичного відділу АВМ збігаються з інформацією зі звіту Київської школи економіки. У ньому оцінювальна вартість загиблих свійських тварин станом на 8 червня становить понад $136 млн.

Тварини гинуть не лише внаслідок активних бойових дій, а й через низку обмежень в годівлі, утриманні і ветеринарному забезпеченні. Орієнтовна кількість загиблих тварин в постраждалих районах становить 92 тис. голів великої рогатої худоби, а також 42 тис. овець і кіз, 258 тис. свиней та понад 5,700 тис. птиці.

«За оптимістичним сценарієм до кінця року промисловий сектор може втратити 70 тис. корів, за песимістичним — понад 100 тис. корів, залежно від ситуації на фронті і деокупації українських територій», — зазначила Ганна Лавренюк.

Десять із 24 областей, що перебували або досі залишаються в зоні бойових дій та окупації, постачали 42% молока на переробку (див. карту поголів’я корів та виробництва молока промисловим сектором). Загалом, близько 800 промислових молочнотоварних ферм постраждали від війни.

Сільськогосподарські підприємства на прифронтових та окупованих територіях скоротили надої на понад 50%. Регіони, де ситуація відносно стабільна і безпечна, на початку війни також суттєво просіли в надоях через руйнування ланцюгів поставок. Проте досить швидко молочарі заходу і центру країни зуміли повернулись до довоєнного рівня, а подекуди й наростити виробництво.

На думку очільниці АВМ, завдяки цьому поставки на переробку від промислових ферм цьогоріч будуть на рівні 2 млн. тонн (для порівняння — 2750,4 тис. тонн у 2021 році).

Як відомо: Фермери зможуть отримати від держави до 7 млн грн на розвиток агробізнесу – Шмигаль 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost