Триває відновлення Меджибізького замку після серпневої ворожої атаки дронами (ФОТО)
Ремонтні роботи планують завершити до настання холодів.
У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж», що на Хмельниччині проводять роботи з ліквідації наслідків російської атаки дронами, яка сталася 19 серпня. Тут вибуховою хвилею було пошкоджено декілька корпусів замку. Про це розповів сайту «Є» директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець.
Значних пошкоджень, за його словами, зазнав дах на Лицарській вежі та облицювання комплексу будівель, на яких з'явилися тріщини. Також внаслідок вибуху вибило шибки та пошкодило історичні двері.
«Серед найсуттєвіших пошкоджень для культурної пам'ятки – зірваний дах на Лицарській вежі, де покриття відірвалось від кріплень. Це небезпечно тим, що з настанням холодів опади затікатимуть всередину приміщень. На щастя, минулого тижня спільними зусиллями з нашими друзями нам вдалось заново відновити дерев'яні конструкції даху та закріпити на них металеві листи», - розповідає Олег Погорілець.
За словами директора заповідника, відновлювальні роботи співробітники музею проводять спільно з волонтерами та меценатами. Фото: зі сторінки Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» у фейсбуці
За словами директора заповідника, відновлювальні роботи співробітники музею проводять спільно з волонтерами та меценатами. Зокрема, йдеться про Західноукраїнську спілку музеїв, Штаб порятунку спадщини, ЛОГО Тустань, які надали необхідні будівельні матеріали, а також волонтера-верхолаза Інокентія Тюріна, який допоміг з ремонтом даху. Наразі реставратори-волонтери працюють над відновленням історичних дверей.
Наразі вдалось заново відновити дерев'яні конструкції даху Лицарської вежі та закріпити на них металеві листи. Фото: зі сторінки Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» у фейсбуці
Попри пошкодження, музей продовжує працювати у звичному режимі. Продовжуються культурні проєкти, зокрема, і в підтримку військових - «Культурний десант» та «Музейний десант».
«Попри все важливо тримати стрій, адже військові воюють саме за таку культурну спадщину і дійсно ми прагнемо, щоб все залишилося для наших дітей, онуків і правнуків», - каже Олег Погорілець.