Догори
Дати відгук

ТОП несподіваних продуктів-рекордсменів за вмістом цукру

Виробник просто хоче зробити їх смачнішими, щоб ми й надалі купували.

4 хв на прочитання10 Вересня 2023, 07:32
Поділитись:

Навіть якщо ви не їсте цукор ложками, у раціоні він усе одно є: у ягодах і фруктах, овочах, крупах, макаронах, бобових, молочних продуктах. Правда, не так уже й легко з'їсти в один присід стільки фруктів, що за вмістом цукру вони дорівнюватимуть плитці молочного шоколаду. Концентрація цукру, що міститься у фруктах, значно нижча, ніж у готових продуктах із додаванням цукру. Тому варто «працювати» над скороченням споживання саме доданого цукру. Він є у багатьох продуктах, які ми кладемо у свій харчовий кошик. Навіть у таких, про «надмірну солодкість» яких і не здогадуємося.

Молочні продукти

Вважаєте, що замінити вечерю питним йогуртом із магазину — гарна ідея? Можливо, якби не кількість цукру у ньому. Це стосується і сирної маси, сиркових десертів, глазурованих сирків та інших молочних продуктів.

Окремо слід сказати про знежирені молочні продукти. Зазвичай не чекаєш каверзи при виборі йогурту чи сиру зі зниженим вмістом жиру. Однак зниження жирності в молочці найчастіше спричиняє доданий цукор, а також інші не найкорисніші і потрібні нам компоненти. Виробник просто хоче зробити їх смачнішими, щоб ми й надалі купували.

М’ясні продукти

Шинка, бекон, в'ялене м'ясо, ковбаса, сосиски — звучить апетитно, чи не так? Хоч і не зовсім не солодко, адже в них багато цукру — в середньому близько 20 чайних ложок на 1 кг продукту. А ще: підсилювачів смаку, барвників, консервантів та інших далеко не найкорисніших добавок.

Не забувайте, що Всесвітня організація охорони здоров'я визнала ковбасу одним із найшкідливіших продуктів. А Міжнародне агентство з дослідження раку (IARС) занесло м'ясні вироби з переробленого м'яса до списку продуктів із доведеною канцерогенною активністю.

Алкоголь

У алкогольних напоях також багато цукру, як правило, саме доданого. Найбільше — у лікері (25–30 г на 100 мл), десертних винах (до 20 г), вермуті, пиві. Багато цукру й у коктейлях.

Мюслі та каші швидкого приготування

У каші швидкого приготування додають дуже багато цукру, як і мюслі, пластівці й інші сухі сніданки. Та й солі в них теж повно, а за калорійністю вони можна порівняти з пончиками. Обов'язково читайте склад перед покупкою та вибирайте здорові альтернативи.

Кетчуп та інші магазинні соуси

Цукор у них додають посилення смаку, причому щедро. Так, у кетчупі може утримуватися до 20 г цукру, а в улюбленому багатьма соусі барбекю — усі 30 г.

Одна столова ложка кетчупу містить чайну ложку цукру. Його додають і в інші соуси, а також майонез, навіть у знежирені салатні заправки. Тож краще робити їх самим

Хліб

Цукор додають навіть у цільнозерновий хліб. І пристойно — кількість «солоденького» в ньому може сягати 10 г на 100 г продукту. Тож варто поекспериментувати з хлібопічкою, знайшовши свій ідеальний рецепт із мінімумом цукру чи зовсім без нього.

ПХ-батончики

Які зовсім не ПХ! У злакових і протеїнових батончиках, які здаються чудовою ідеєю для корисного перекушування, величезна кількість цукру — до 30 г. Витратьте зовсім небагато часу і нафантазуйте на власній кухні корисні смаколики для поповнення енергії. У плані мінімізації цукру в раціоні оптимальні звичайні хлібці, жменю сухофруктів чи домашні чипси.

Пакетовані соки

В одній склянці нешкідливого на перший погляд яблучного соку близько 25 г цукру

Багато хто любить освіжитися склянкою прохолодного фруктового соку. Однак у пакетованих соках соку немає, хоч як це парадоксально. Зате є штучні барвники, консерванти та багато цукру. Краще випити склянку фрешу. Ще краще — насолодитися цілим фруктом, аби разом із вітамінами отримати порцію такої потрібної організму клітковини.

Солодкі газовані напої

В них цукру до 60 г на 1 л! І це критично високий рівень.

Консервовані фрукти й овочі

Фрукти в сиропі — тут зрозуміло, що цукор є і що його багато: адже сироп. А от із консервованими овочами ситуація не така очевидна. Та його щедро додають у маринади. Цукор-пісок входить до складу консервованої кукурудзи (і це крім того, що вона від природи дуже солодка), квасолі, зеленого горошку. Навіть у маринованих помідорах та огірках він є.

Якщо ви строго обмежуєте споживання цукру, вибирайте заморожені горошок та кукурудзу, а не консервовані.

Також ми писали про «прихований» цукор: як виявити та знешкодити.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Як працює система торгівлі квотами на викиди
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання28 хвилин тому
ФОТО: ілюстративпе
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання2 години тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання3 години тому
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання4 години тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання9 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання10 годин тому