Догори
Дати відгук

Теорія розбитих вікон може допомогти підтримувати вдома порядок

Ви складатимете річ, перш ніж покласти її в шафу, якщо в шафі безлад?

2 хв на прочитання13 Січня 2024, 11:17
Зображення згенероване ШІ Зображення згенероване ШІ
Поділитись:

Теорія розбитих вікон має практичне застосування й у звичайному житті. Про це розповідає Телеграм-канал «Життя в порядку».

Теорія розбитих вікон стверджує, що потурання суспільства стосовно дрібних правопорушень провокує людей скоєння аналогічних чи серйозніших злочинів.

Психологічний механізм чудово ілюструється фразою: «Якщо іншим можна, то чому не можна мені?» — коли людина бачить, що скоєні іншими порушення правил не припиняються, вона перестає вважати правила обов'язковими для себе. У цьому умовна середня планка «допустимого порушення» у суспільстві постійно знижується, зумовлюючи збільшення кількості серйозних злочинів.

І навпаки: активна робота поліції щодо запобігання дрібним порушенням і покаранню порушників навіть найменших правил створює атмосферу нетерпимості до порушень загалом, а сама діяльність із припинення дрібних правопорушень дозволяє «попутно» затримувати чи суттєво обмежувати у можливостях рецидивістів, які зазвичай нехтують правилами поведінки у громадських місцях.

Як ілюстрацію автори теорії навели приклад із розбитими вікнами: якщо не замінити в будинку одне розбите скло, то незабаром у цьому будинку не залишиться жодного цілого вікна, а потім розпочнеться мародерство та різке погіршення загальної криміногенної обстановки в районі.

В організації простору теорія теж працює. Скажіть, ви складатимете річ, перш ніж покласти її в шафу, якщо в шафі бардак? Навіщо? Все одно там уже безлад.

Так само, коли все в шафі лежить акуратно, у вас буде значно більше мотивації скласти річ акуратно. З усіма іншими зонами в будинку буде те саме. Якщо зараз розслабитися, далі все ростиме, як снігова куля, а мотивувати себе на порядок буде в рази складніше.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost
Інноваційна технологія нанобульбашок впроваджена в агросекторі Одещини
Революційна технологія нанобульбашок впроваджена на аграрному підприємстві Одещини
3 хв на прочитання54 хвилини тому
Лікар-анестезіолог в Одесі підозрюється у переливанні несумісної крові пацієнтці: відкрито кримінальне провадження. Фото ілюстративне
Перелив несумісну кров: одеському анестезіологу повідомили про підозру
1 хв на прочитаннягодина тому
Фото: Максим Нікітін
Картопляний кугель — готується дуже швидко, просто, дешево й із доступних продуктів
1 хв на прочитання5 годин тому
Тілоїди будуть створені зі стовбурових клітин, які розвиватимуться як людський ембріон, потім ці ембріони можна буде вирощувати в штучній утробі матері до повноліття. На фото: концептуальне зображення штучної матки EctoLife
Справжня лабораторія Франкенштейна: науковці збираються вирощувати «запасні» людські тіла
5 хв на прочитання6 годин тому
Що не так з ідеєю Трампа і Путіна щодо «Північного потоку»?
5 хв на прочитання12 годин тому
Поголів'я ВРХ в Україні: зростання за місяць попри воєнні виклики
2 хв на прочитанняВчора
Замість квартир діти-сироти отримають перший внесок на іпотеку - експеримент Мінсоцполітики
2 хв на прочитанняВчора
Зорепад Ліриди й Венера на піку яскравості: астрономічні події квітня-2025
9 хв на прочитанняВчора