Догори
Дати відгук

Темпи вакцинації знижуються, і пандемія до нового року завершиться – імунолог

Головний висновок: в Україні необхідно швидко вакцинувати літніх людей.

3 хв на прочитання16 Жовтня 2021, 13:25
Поділитись:

Відомий лікар-імунолог, вакцинолог Андрій Волянський заявив, що пандемія до нового року завершиться, хоча численні осередки тлітимуть ще довго.

«Механізм глобального виробництва ковід-вакцин запущений, але темпи вакцинації знижуються і після досягнення позначки 8 млрд доз до 1.01.2022 можуть упасти зовсім», — прогнозує він.

Вакцинолог стверджує, що вакцини проти первісного, Уханьського варіанту, значно гірше захищають проти штамів Дельта-варіанту, «але глобальний вакцинальний маховик занадто неповороткий і занадто прибутковий, тому адаптувати вакцини під Дельту ніхто не поспішає».

«Тим часом масові смерті щеплених, інфікованих Дельта-варіантом — об'єктивна реальність (у Великій Британії за 3 тижні померло 2136 повністю вакцинованих і 557 нещеплених людей), від якої відмахуватися — злочин.

Навпаки, потрібно виробити раціональний алгоритм дій після вакцинації (дотримання ізоляційних заходів з тієї ж строгістю, що і нещеплені і наступні тести). Дискримінація нещеплених в Україні в цьому контексті виглядає безглуздою і нераціональною», — говорить Андрій Волянський.

Він наводить оновлену ​​інформацію по захворюваності та смертності протягом 3-х тижнів (38-40) у Великій Британії.

Інфіковано 750 518 осіб, причому 40 % — діти та підлітки. Працівниками Державтоінспекції зафіксовано 2805 летальні випадки протягом 28 днів із моменту отримання позитивного тесту. Попередня летальність 0,37 % (за весь період пандемії — 1,65 %). Серед дітей та підлітків летальність 0,001 %. Серед людей вікової групи 18-49 років летальність 0,02 % у вакцинованих і 0,13 у нещеплених. Серед 50+ летальність РІЗКО зростає: у вакцинованих 1,64%, у нещеплених 6,33%.

Аналізуючи дані з Великої Британії, Андрій Волянський робить кілька висновків.

Перший – що діти і підлітки масово інфікуються Дельта-варіантом коронавірусу, хворіють легко, летальні випадки відбуваються вкрай рідко.

Другий — повністю вакциновані масово хворіють і вмирають. Тому через місяць після другої дози необхідний кількісний тест, вважає вакцинолог (де результат видається в BAU / мл; BAU, binding antibody unit — зв'язуючі антитіла, антитіла до RBD — ділянки спайк-білка, який відповідає за зв'язування з клітиною господаря).

Третій висновок — летальність серед нещеплених багаторазово перевищує таку серед повністю щеплених, досягаючи 18 % у віковій групі 70-79 років і 43 % серед людей старше 80.

Головний же висновок Андрія Волянського — в Україні необхідно швидко прищеплювати літніх людей.

«4 тисячі смертей за половину жовтня — в переважній більшості 60+. До нового року на нас чекає ще 15-20 тисяч смертей. Старих людей. Потрібно їх захистити. Позиція антивакцинаторів: «Не чіпайте літніх, вони не хочуть робити щеплення, вакцинація може їх вбити тощо» шкідлива. Літніх вбиває COVID»,
— говорить Андрій Волянський.

Відповідаючи на запитання, чи потрібно вакцинувати перехворілих, вакцинолог радить робити кількісний тест, «при високих цифрах годі й прищеплювати».

Тим часом в Австралії почали говорити, що захворювання на COVID-19 після вакцинації покращує імунітет.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Як знизити рівень стресу: радить дієтолог
3 хв на прочитання5 годин тому
Фото:
Українська правда. Життя
Чому знежирені молочні продукти шкодять здоров'ю – пояснення дієтолога
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Hype.tech
Навіщо нам спати: 10 цікавих фактів про сон у День любителів поспати
5 хв на прочитанняВчора
Фото: Киев 24
Обіцяють найбільший вертеп у Європі: у Києві на Софіївській площі змонтували аркас ялинки, яка відкриється 19 грудня різдвяним дійством
1 хв на прочитанняВчора
Закон про 1000 грн за вакцинацію підписав голова Верховної Ради та направив його Зеленському
1 хв на прочитанняВчора
Коли у Києві розпочнуться зимові канікули – пояснення влади
1 хв на прочитанняВчора
Чи буде посилення карантину на Новий рік і Різдво — розповідає Ляшко
1 хв на прочитанняВчора
Шкідливі домішки у їжі допоможе визначити український застосунок Foodstr за допомогою штрих-коду
2 хв на прочитанняВчора