- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Текстильні маски не захищають від коронавірусу?
Текстильні маски не захищають від коронавірусу?
Маски працюють лише тоді, коли їх носять усі
Мережу облетіло фото напису на американській пачці з текстильними багаторазовими масками: «НЕ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ЖОДНОГО ЗАХИСТУ ВІД COVID-19 (КОРОНАВІРУСУ), ІНШИХ ВІРУСІВ АБО ІНФЕКЦІЙ». І нижче: «Носіння маски не знижує ризик зараження будь-якою хворобою чи інфекцією».
На думку багатьох коментаторів, поява цього напису зумовлена тим, що американські виробники цієї продукції вивчили питання і таким чином хочуть захистити себе від заздалегідь програшних судових процесів. Так би мовити, це їхній спосіб попередити споживача, що «маска захищає лише від штрафу в 17 тисяч гривень».
Проте науковці вважають, що цей напис аж ніяк не свідчить про неефективність текстильних масок узагалі.
«Маски працюють лише тоді, коли їх носять усі, – сказав у своєму коментарі GreenPost кандидат біологічних наук Кирило Пиршев. – Реально маску має носити носій вірусу, щоб блокувати краплі слини та інших рідин із носа та рота. А оскільки безсимптомних носіїв більше, то мають носити всі. Це знижує кількість аерозолів у повітрі».
Однак науковець підкреслив: не всі немедичні маски однаково ефективні.
«Маски мають відповідати певним вимогам, – сказав Кирило Пиршев. – Я би особисто довіряв порадам CDC (Центр контролю та запобіганню захворювань США). Маска мусить прикривати повністю носа та рота, мати мінімум два шари, з яких внутрішній повинен бути з натурального та/або гіпоалергенного матеріалу. Але при цьому крізь неї має бути зручно дихати».
Науковець також зазначив, що маску не можна носити довше, ніж одну-дві години (якщо в інструкції не зазначено щось інше). Багаторазові маски потрібно прати після кожного разу, а одноразові маски варто вдягати лише один раз, і їх не можна прати.
«Однак, за новими порадами від Центру контролю та запобіганню захворювань США, дозволяється у ці буремні часи знезаражувати маски за допомогою пари чи ультрафіолету С. Таку практику перейняли на якийсь час навіть деякі лікарні», – зауважив Кирило Пиршев.
Як ми вже писали, у спеку маска перетворюється на розсадник мікробів. Також ми розповідали, чи варто носити медичну маску при алергії.