- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Багатостраждальний Делфі змогли підняти, не виливши нічого додатково в море
Багатостраждальний Делфі змогли підняти, не виливши нічого додатково в море
Підняття танкеру «Делфі» не спричинило забруднення Чорного моря. Про це написав у Facebook голова Держекоінспекції Андрій Мальований.
Як повідомляв GreenPost, 26 серпня затонуле біля Одеси судно нарешті підняли і рівно поставили. Голова ДЕІ каже, що при цьому вдалося навіть не забруднити навколишні води.
«Державна екологічна інспекція протягом місяця регулярно здійснювала відбір проб поблизу затонулого судна. В період з 22 по 30 серпня забруднення чи перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів не виявлено», - написав Мальований.
Інспектори ДЕІ, за його словами, будуть щодня брати проби води на аналіз.
GreenPost повідомляв, що судно Делфі, яке пливло під прапором Молдови, 22 листопада 2019 року було зірване з якоря штормом. Воно дрейфувало у напрямку берега та сіло на мілину поблизу Одеси. Оскільки "Делфі" був танкером, то перший витік нафти з нього стався відразу ж. Вміст нафтопродуктів у воді поблизу тоді перевищував гранично допустимі показники у 53 рази.
У січні 2020 року в Держекоінспекції повідомили, що нададуть Адміністрації морських портів України (АМПУ) юридичну можливість прибрати судно. В АМПУ тоді говорили, що вони можуть розпочати заходи з прибирання, якщо отримають або припис від екоінспекції про пряму загрозу довкіллю чи життю і здоров’ю людей або рішення суду, або відмову власника від свого майна. За підрахунками АМПУ, підняття судна мало б зайняти три місяці. Відколи судно затонуло минуло сім місяців.
За танкер згадали лише тоді, коли з нього знову потекло паливо. Після цього почалася епопея з його підняттям.