Тайванська компанія розробила сонячні панелі, які можуть замінювати традиційні будівельні матеріали - метал, керамограніт, алюкобонд - у вентильованих фасадах будівель. Облицювальні фотоелектричні модулі, які можуть імітувати дерев'яні поверхні або мармур, розробив Heliartec Solutions, пише Eco Town.
Компанія отримала фактуру дерева, використовуючи керамічне чорнило, розплавлене і загартоване на внутрішній стороні фронтального скла при високотемпературній обробці понад 700°C. Фарбувальний шар затиснутий двома шарами загартованого скла і добре захищений від атмосферних впливів. Як зазначають у компанії, колір буде зберігатися більше 50 років.
Довжина облицювальних сонячних модулів варіюється від 60 см до 240 см, ширина від 30 см до 120 см.модулі, в основі яких монокристалічні сонячні елементи, видають від 100 до 150 Вт на квадратний метр (після колорування).
Для забезпечення високої стійкості до вологи торці подвійного скління загерметизовані бутилкаучуком, наданим невідомим німецьким постачальником. «Це додатково захищає функціональність монокристалічних елементів, що знаходяться всередині", - зазначає тайванський виробник.
У модулях не використовується плівка EVA, щоб уникнути ризику розшаровування. Heliartec використовує полівінілбутиральну (PVB) плівку, яка набула широкого поширення і зарекомендувала себе в будівельній галузі для підвищення довговічності і надійності конструкцій.
Панелі доступні в чотирьох різних кольорах дерева, включаючи дуб і горіх.
Заснована у 2017 році Heliartec Solutions торік отримала фінансову підтримку від Національного фонду розвитку Тайваню.