Синдром «розбитого серця»: хто у небезпеці та як лікується

2 хв на прочитання07 Червня 2021, 06:52
Фото: Styler

Існує тісний зв'язок виникнення порушення зі стресом.

Синдром «розбитого серця» або Синдром Такоцубо  викликається сильним емоційним потрясінням, не обов’язково нещасливим коханням, наслідки якого можуть викликати серцеву недостатність. Про це пише itmed.org.

Синдром Такоцубо  — це патологічний стан, для якого є характерним дисфункція лівого шлуночка й імітація серцевого нападу. За статистичними даними, найбільше шансів бути ураженими цим синдромом мають жінки після 50 років.

Також підвищуються ризики розвитку синдрому у людей, які мають нестійкий психоемоційний стан та захворювання неврологічного або психіатричного характеру.

Назва захворювання — такоцубо — походить від пастки для восьминогів, яка має форму горщика з вузьким горлом. Такі зовнішні зміни відбуваються під час захворювання з лівим шлуночком.

Причини

Точної причини розвитку синдрому Такоцубо не встановлено, однак існує тісний зв'язок виникнення порушення зі стресом. Так у разі впливу стресового фактора у кров потрапляє надмірна кількість гормону стресу — катехоламіну. Це спричиняє спазм коронарних артерій, порушення функціонування лівого шлуночка (тимчасово) та розвиток симптомів, які нагадують серцевий напад.

Прояви

До основних скарг, які виникають у разі розвитку патології належать печіння в грудях і гострий біль, який іррадіює в ліву руку; покриття липким холодним потом, блідість шкіри; прискорене серцебиття; задишка; зниження артеріального тиску.

Для лікаря важливо провести диференціальну діагностику. Адже синдром «розбитого серця» за своїм перебігом нагадує інфаркт міокарда. Однак у коронарних артеріях не спостерігається розвиток атеросклеротичного стенозу, наприклад, як у разі інфаркту.

Також відмінністю синдрому є те, що у більшості випадків попередньо хворі переживали сильне емоційне потрясіння (емоції щастя також не є винятком). Тож щоб виключити серцевий напад, проводиться ряд інструментальних методів дослідження: ЕКГ, коронарна ангіографія.

Існують ризики розвитку шлуночкової тахікардії, набряку легень або утворення тромбу. Не є винятком летальний результат захворювання. Тому не варто недооцінювати це порушення.

Тактика лікування полягатиме у проведенні медикаментозної терапії, наприклад, призначення бета-блокаторів, інгібіторів АПФ. Це дає змогу покращити стан коронарних судин.

Профілактика

Важливо вміти контролювати свою реакцію на стрес: приділити увагу фізичним навантаженням; знаходити час на відпочинок; не придушувати виниклі емоції, особливо уникання стресових ситуацій стосується жінок у періоді менопаузи.

Синдром «розбитого серця» може бути тимчасовим явищем, коли серце відновлюється через декілька тижнів-місяців самостійно, або спричинити смерть. Тому важливо звертати увагу на виниклі дискомфортні відчуття, вчасно звертатися до лікаря та проходити профілактичні огляди.

Нагадаємо топ-7 продуктів для зниження рівня холестерину. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: