Догори
Дати відгук

Свято смаку та традицій

Серед найбільш відомих виноробних регіонів – Одеська область, Закарпаття, Херсонщина, Миколаївщина.

2 хв на прочитання10 Листопада 2024, 12:30
День винороба і виноградаря в Україні День винороба і виноградаря в Україні
Поділитись:

День винороба і виноградаря в Україні – це свято, яке відзначається для вшанування праці робітників, які створюють високоякісне українське вино та підтримують традиції, що мають багатовікову історію. Це свято було започатковане для того, щоб підкреслити важливість виноградарської галузі для економіки країни, а також її культурне значення.

Зазвичай у цей день проводяться різноманітні заходи, що включають винні фестивалі, ярмарки, дегустації, майстер-класи та екскурсії на виноробні. Такі заходи об’єднують виноробів і поціновувачів вина, сприяють розвитку винного туризму та допомагають популяризувати українське вино як на національному, так і на міжнародному рівнях. Зокрема, в місті Болград 9 листопада на День винного туризму проводиться щорічний винний фестиваль, який збирає виноробів і поціновувачів вина з усієї країни та за її межами.

Особливою гордістю є те, що багато регіонів України мають власні традиції та підходи до вирощування винограду і виробництва вина. Серед найбільш відомих виноробних регіонів – Одеська область, Закарпаття, Херсонщина, Миколаївщина. Навіть у важкі часи, зокрема під час бойових дій, виноградарі та винороби продовжують працювати, зберігаючи культуру виноробства і прагнучи зберегти та відновити зруйновані чи пошкоджені виноградники. Важливою подією для місцевих виноробів є фестивалі, які відзначають традиції виноробства і підтримують винний туризм. Зокрема, в місті Болград 9 листопада проводиться щорічний День винного туризму, що збирає виноробів і поціновувачів вина з усієї країни та за її межами.

Одним із найбільш трагічних моментів для українського виноградарства став підрив Каховської ГЕС у червні 2023 року. Ця катастрофа спричинила масову повінь, яка знищила величезні площі виноградників на Херсонщині. Багато виноградарів втратили роки своєї праці, адже вода затопила сотні гектарів виноградних полів. Знищення Каховського водосховища також призвело до гострої нестачі води для поливу полів, що унеможливлює нормальне функціонування виноробних господарств у регіоні. Без доступу до води відновлення виноградників стає неймовірно складним завданням, і багато фермерів змушені шукати нові способи зберегти свої врожаї.

Не менш складною є ситуація у Запорізькій області. Частина виноградників цього регіону перебуває під постійними обстрілами з боку ворожих сил, що ставить під загрозу не тільки врожай, а й життя самих працівників. Ще частина виноградних полів вже була знищена, замінована чи захоплена ворогом, що залишає місцевих виноградарів без джерел доходу та перспектив на майбутнє.

День винороба і виноградаря нагадує про стійкість українських виробників, які, попри труднощі, продовжують свою справу і підтримують національну спадщину.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Міжнародний день сліпих: як можна відчути «життя в темряві»
3 хв на прочитання4 години тому
ФОТО: VILLA TERRA
Декоративне каміння в ландшафтному дизайні: поради й ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання5 годин тому
Європейський регіональний саміт шкільного харчування
Україна вперше приймає Європейський регіональний саміт шкільного харчування
2 хв на прочитанняВчора
Хто отримає вчительську надбавку 1000 гривень
Вчительську надбавку 1000 гривень отримають не всі освітяни: кого саме обділять
1 хв на прочитанняВчора
Розпочато громадське обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
3 хв на прочитанняВчора
1,3 млн грн збитків через незаконні порубки відшкодують ДЕІ Поліського округу
1 хв на прочитанняВчора
Бюджет втратив 300 млн грн через схеми з перепродажем колючого дроту для фортифікацій - БЕБ
1 хв на прочитанняВчора
Високопосадовця Львівської обласної МСЕК приховала від декларування мільйонні статки
1 хв на прочитанняВчора