Багато господинь прагнуть зберегти дари літа, висушуючи їх у духовках, на газових та електричних плитах або навіть біля спеціально розведених багать. Адже сушений продукт залишається таким корисним, як і свіжий, а зберігати його можна досить довго без втрати корисних властивостей. «Центр здоров’я» розповідає про те, які овочі можна засушити і чому це варто зробити.
✔ Сушені овочі та фрукти зберігають усі свої смакові якості та майже всі вітаміни — наприклад, вітамін C у цілих плодах зберігається майже повністю. Якщо продукт нарізаний перед сушінням, тоді втрати трохи більші. Повністю зберігається у продуктах каротин. Тому найбагатші на каротин моркву та солодкий перець слід зберігати у темному місці, щоб уникнути руйнування каротину (провітаміну A).
✔ Харчова цінність сушених продуктів також зберігається.
✔ Крім того, за рахунок випаровування вологи посилюється концентрація цукру, через що овочі, що містять цукор, стають солодкими.
✔ Сушені продукти займають значно менше місця, ніж свіжі. Маса продуктів також набагато нижча. Адже з них видалено більшу частину вологи. Сушені продукти дуже зручні у зберіганні — так, у банку 0,5 л вміщуються 40 сушених помідорів або 50 сушених перців.
Баклажан. Найціннішою властивістю цього продукту є здатність досить швидко позбавляти судини від бляшок холестерину і загалом знижувати концентрацію «поганого» холестерину в крові. У баклажанах міститься багато міді, кобальту та марганцю. Це досить рідкісні елементи, які покращують склад крові та допомагають роботі селезінки. Достатньо в баклажанах і заліза, тому вони корисні при анемії. Баклажани містять багато калію і тому допомагають виводити надлишок рідини із клітин. Баклажани застосовують для зниження рівня цукру на крові.
Кабачок містить малу кількість калорій, у ньому багато різних мікроелементів — заліза, міді, фосфору, калію, магнію та натрію. Високим є вміст вітамінів групи C і B.
Користь кабачків не можна було б назвати очевидною, якби не його легкозасвоюваність організмом. Цей овоч підходить для дитячого харчування, тому що він малоалергенний. Зазвичай його дають дітям у вигляді протертого пюре.
Відомо, що користь кабачка ще й у тому, що в ньому багато вітаміну С, який благотворно впливає на весь шлунково-кишковий тракт. Стимулює роботу імунітету. Кабачки рекомендують людям, які мають недокрів'я, серцево-судинні захворювання, гіпертонію.
Помідор. Найціннішим у сушених помідорах є речовина лікопін. Цей каротиноїд був відкритий порівняно недавно і з'ясувалося, що лікопін є найпотужнішим антиоксидантом із яскраво вираженими протипухлинними властивостями. Науковці-онкологи на цей момент зуміли довести, що ця речовина здатна знищувати небезпечні клітини набагато ефективніше за поліфеноли (протипухлинні речовини, що містяться в зеленому чаї та червоному вині). Хлорогенова і кумарова кислоти, що містяться в помідорах, істотно знижують шкоду, що завдається організму канцерогенами, що знаходяться в сигаретному диму.
Гарбуз. У його м'якоті містяться цукри, каротиноїди, пектинові речовини, клітковина, макро- та мікроелементи калію, кальцію, магнію, заліза, аскорбінова кислота, вітаміни групи В, Е, PP. Гарбуз зміцнює пам'ять, надає сили фізично слабкому організму. Гарбузову кашу корисно їсти дітям, підліткам та надміру худим людям. Вона сприяє оздоровленню шлунка та дванадцятипалої кишки. Її корисно їсти тим, хто страждає на гастрит, ентерит, коліт. При цукровому діабеті, підвищеній жирності крові, для виведення з організму зайвої жовчі та слизу гарбуз дає чудодійний ефект.
Також ми розповідали, які сушені фрукти та ягоди є смачною альтернативою лікам.
Окрім того, ми писали про детокс-коктейль з огірком та яблуком: рецепт від дієтолога.