Догори
Дати відгук

Сурогатне материнство: кому закон дозволяє «делегувати» виношування й пологи

Сурогатна мама не може мати жодного генетичного зв'язку з дитиною.

1 хв на прочитання17 Серпня 2021, 12:45
Сурогатне материнство Сурогатне материнство
Поділитись:

Телеграм-канал «Медичне Право України» розповідає, що наша країна належить до тих, де сурогатне материнство — зокрема комерційне — дозволено на законодавчому рівні.

«Згідно з українським законодавством сурогатне материнство — це методика лікування безпліддя, за якої ембріон, зачатий подружжям, переноситися у порожнину матки іншої жінки, і ця жінка виношує дитину. Її називають сурогатною або допоміжною матір'ю. Важливим є те, що скористатися методикою сурогатного материнства можуть як громадяни України, так і іноземці», — йдеться у повідомленні.

До цієї методики лікування безпліддя існує декілька основних вимог:

  • Наявність медичних показань до сурогатного материнства з боку жінки (неможливість виносити дитину за станом здоров'я).
  • Майбутні батьки обов'язково повинні бути у зареєстрованому шлюбі. Проведення програм сурогатного материнства для одиноких жінок/чоловіків або пар, які не перебувають у шлюбі, в Україні незаконне.
  • Наявність генетичного зв'язка між батьками або одним із них із майбутньою дитиною. Тобто обов'язково мають бути використані або сперматозоїди майбутнього тата, або яйцеклітина майбутньої мами. Генетичного зв'язку із сурогатною матір'ю не буде. Сурогатна мама не може бути одночасно і донором яйцеклітини. У неї одне завдання — виносити та народити дитину.

Також ми розповідали, що старші українки народжують більш охоче,   народжували би більше, якби садочки враховували потреби сімей.

Окрім того, ми писали, чи можна немовлятам їсти йогурт: що радять дієтологи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.