Догори
Дати відгук

Сто Центрів життєстійкості відтепер працюють по всій Україні

Наразі до проєкту долучилося понад 200 територіальних громад.

1 хв на прочитання24 Червня 2024, 10:50
Сто Центрів життєстійкості відтепер працюють по всій Україні Сто Центрів життєстійкості відтепер працюють по всій Україні
Поділитись:

З 18 червня 100 Центрів життєстійкості відкриті у 22 областях України. Це -  пілотний проєкт Міністерства соціальної політики в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської. Ще близько 100 Центрів запрацюють до кінця літа. Кожен такий простір відкритий для усіх жителів громади - незалежно від віку, статусу, чи гендеру, йдеться у пресрелізі Мінсоцполітики. 

Наразі до проєкту долучилося понад 200 територіальних громад. Найбільше Центрів життєстійкості працюватимуть на Київщині та Сумщині. Кожен із таких осередків облаштовується за принципами безбар’єрності. Для цього, Міністерство спільно із партнерами - агрохолдингом “Астарта” - розробили спеціальний Посібник з облаштування Центрів життєстійкості .

Центри життєстійкості створені для того, щоб допомогти кожній людині долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в життя. Саме тут кожен може проконсультуватися з фахівцем соціальної роботи щодо своїх питань, отримати допомогу психолога, долучитися до груп взаємопідтримки та волонтерських активностей своєї громади.

Заняття та тренінги Центрів життєстійкості навчають самодопомозі та допомагають розвивати батьківські навички. Для цього, усі фахівці Центрів життєстійкість проходять групові навчальні тренінги “Самодопомога Плюс” від ВООЗ та “Батьківство без стресу” від ЮНІСЕФ.

Нагадаємо, діяльність Центрів життєстійкості регулюється постановою Кабміну №83 . Послуга з формування життєстійкості регулюється постановою Кабміну №1049 .

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.