Догори
Дати відгук

Стаціонарне лікування в Україні: що зміниться

З нового року українці зможуть отримати більше полуг а на їх медикаментозне лікування та реабілітацію виділяють до 13 тис грн.

1 хв на прочитання04 Серпня 2020, 11:05
 Pixabay Pixabay
Поділитись:

Національна служба здоров'я у 2021 році планує втричі підняти базову ставку для надання безоплатної медичної допомоги. Про це 4 липня на брифінгу повідомила очільниця НСЗУ Оксана Мовчан.

“Плануємо збільшити в 3 рази базову ставку для надання безоплатної медичної допомоги. Піднімемо її з 4 тисяч до 13 тисяч гривень”, - сказала голова НСЗ України.

Станом на серпень 2020 року НСЗУ уклала декларації із 1084 медзакладами, які надають українцям допомогу в стаціонарі. 843 із них мають право проводити операції. За квітень-липень 2020 року їм уже виплатили 10 млрд грн фінансування.

Це означає, що пацієнт, який звернувся до такого медзакладу за направленням лікаря, самостійно чи був доправлений до стаціонару медиками “швидкої”, має право безкоштовно пройти необхідні інструментальні та лабораторні обстеження, отримати знеболення та медикаментозну терапію. З таких пацієнтів не візьмуть кошти за проведення хірургічних операцій, анестезію, післяопераційний моніторинг, знеболення та подальшу медикаментозну терапію, цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, реабілітацію в гострому періоді, витратні матеріали, харчування.

Однак, Оксана Мовчан зауважила, що безоплатно у стаціонарі можна буде отримати ті ліки, які заклад отримує через централізовані державні закупівлі.

Як писав GreenPost раніше,  тарифи на медпослуги НСЗУ набагато нижчі реальних.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.