Стало відомо як зберегти працездатність мозку після травм і недосипів

1 хв на прочитання06 Грудня 2020, 15:48

Терапевтична технологія спрямована на захист нейронів і допоможе мінімізувати втрату функцій інтелекту і деградацію тканин мозку

Вчені Школи біомедицини Далекосхідного федерального університету (ШБМ ДВФУ) з колегами з Італії, Іспанії та Швеції з'ясували, як захистити мозок після черепно-мозкових травм на тлі тривалих порушень сну. Розроблена методика підходить для лікування людей середнього і пенсійного віку, а також учасників бойових дій,

Результати дослідження міжнародного колективу вчених опубліковані в журналі Progress in Brain Research.

"Дослідники змоделювали порушення в роботі мозку при легкій черепно-мозковій травмі на тлі тривалих попередніх порушень сну, визначили, які гормони і білки впливають на розвиток нейродегенеративних процесів і запропонували методику їх компенсації. Терапевтична технологія спрямована на захист нейронів і допоможе мінімізувати втрату функцій інтелекту і деградацію тканин мозку ", - йдеться в повідомленні.

До групи ризику також входять ті, хто працює в нічні зміни, включаючи фахівців сфери охорони здоров'я. У них порушення сну також тягнуть за собою підвищену загрозу розвитку нейродегенеративних процесів у разі черепно-мозкової травми навіть легкого ступеня тяжкості.

За даними авторів дослідження, і в разі черепно-мозкової травми, і в разі тривалих порушень сну, а також при їх поєднанні знижується вироблення меланоцит-стимулюючого гормону і так званого нейротрофічного фактора мозку - білка, що кодується геном BDNF. Останній ген стимулює і підтримує розвиток нейронів.

Нагадаємо, раніше ми писали, що дитячі депресія, тривожність, імпульсивна поведінка та слабка здатність до пізнання залежать від кількості сну.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: