Догори
Дати відгук

Співробітники МОЗ не змогли «врятувати» людину з наркозалежністю

Щоправда, допомога цього разу знадобилася лише тренеру, який грав роль наркозалежного з передозуванням

2 хв на прочитання01 Вересня 2020, 12:18
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Жоден із співробітників МОЗ, до якого звернулися активісти Всеукраїнського об'єднання людей із наркозалежністю та БО “Волна”, не зміг надати допомогу людині з ознаками передозування.

Активісти у Міжнародний день боротьби з передозуванням провели під стінами МОЗ тренінг, де вчили надавати першу допомогу людям з наркотичною інтоксикацією. Деякі із працівників міністерства відмовилися брати участь у тренінгу через те. що їм не дозволяють посадові обов'язки. Дехто просто не знав, як правильно діяти.

Але найгірше, кажуть тренери, що інколи навіть працівники “швидкої” не знають, як зарадити людині з передозуванням.

“Моя подруга померла від передозування вдома о першій годині ночі. Мені зателефонувала її мати й сказала, що Оксана вже без ознак життя. Я приїхала до них додому навіть швидше, ніж “швидка”. Мати стояла поряд і кричала: Донечко, не помирай! Мама тобі все пробачить.

Реанімація не допомогла, бо у лікарів не виявилося препаратів на основі налаксону, які допомагають при передозуванні опіатами, й Оксана померла”, - розповіла консультанткаІрина Максимова

Її слова підтвердив і голова БО “Волна”, яка працює з наркозалежними людьми, Олег Димарецький.

“Швидка” допомога в Києві їде від 40 хвилин. Багато хто не встигає дочекатися допомоги. У людини в несвідомому стані є від 6 до 10 хвилин. Більше того, навіть, якщо людині з передозуванням захочуть допомогти близькі чи випадкові перехожі, вони цього не зроблять, бо не придбають необхідні препарати. Їх немає у 92% українських аптек. Власники не хочуть закуповувати відносно дешеві ліки, щоб потім не возитися з їх зберіганням та не списувати, втрачаючи прибуток”, - прокоментував ситуацію Димарецький. 

Також додав, що суспільство ще досі не готове визнати наркозалежність хворобою. Це стигматизує людей із залежністю та перекриває їм шлях до кваліфікованої медичної допомоги. 

Навіть під час самого тренінгу на територію МОЗ зайшов літній чоловік, який поводився агресивно, сперечався з інструкторами й кричав, що усіх наркозалежних “треба зібрати з вулиць і закрити у психлікарнях та гетто”. 

GreenPost уже писав про те, що сучасне законодавство, спрямоване на боротьбу з наркоторгівлею, настільки недосконале, що його заручником може стати навіть людина, яка жодного разу в житті не стикалася з наркотиками.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.