Спіть більше, щоб побороти ожиріння — науковці

3 хв на прочитання21 Лютого 2022, 00:46
Фото ілюстративне

Особливо якщо обмежити використання електронних пристроїв.

Рандомізоване клінічне дослідження показало, що більша тривалість сну призводить до зменшення споживання калорій. Про це розповідає Асоціація дієтологів України.

Доктор Есра Тасалі з Чиказького університету разом з колегами зазначили, що порівняно з контрольною групою люди, які мали надмірну вагу і зазвичай спали менше 6,5 годин за ніч, подовжили тривалість сну в середньому на 1,2 години додатково після консультації зі спеціалістом і у підсумку знизили загальне споживання енергії на 270 ккал/добу.

Тасалі зазначила, що забезпечення достатньої тривалості сну може допомогти у боротьбі з епідемією ожиріння.

За допомогою лабораторних досліджень було виявлено, що недосипання підсилює апетит, збільшує тягу до цукру та шкідливої їжі, а також підвищує ризик зростання ваги.

Це дослідження є першим, яке показує, що збільшення тривалості сну у людей, які недостатньо сплять, зменшує споживання калорій приблизно на 270 ккал/добу, поки вони живуть у звичному домашньому середовищі.

У своєму дослідженні Тасалі разом з колегами оцінили 80 молодих людей з ІМТ від 25,0 до 29,9 кг/м2 і звичною тривалістю сну менше 6,5 годин за ніч.

Середній вік групи становив 28 років, трохи більше половини (51,3%) складали чоловіки. Середній ІМТ становив 28,1 кг/м2.

Моделі сну/неспання постійно контролювали за допомогою актиграфії протягом 4-тижневого періоду дослідження.

Після 2-тижневого періоду дотримання звичного режиму сну на початковому етапі учасники були рандомізовано розподілені на групу підвищення тривалості сну, яка включала персональні консультації з гігієни сну, призначені для продовження тривалості сну до 8,5 годин, та контрольну групу, яка продовжувала дотримуватися звичному режиму сну.

Інтервенції у режим сну були запроваджені починаючи з 15-го дня дослідження (тривалість сну збільшилася в інтервенційній групі).

Інтервенційна група зменшила споживання енергії порівняно з контрольною групою (-270 ккал/добу, 95 % ДІ від -393 до -147). Порівнюючи з вихідним показником, контрольна група споживала більше калорій (+114,9 ккал/добу), а інтервенційна група споживала менше на 155,5 ккал/добу. Значного впливу на загальні витрати енергії не спостерігалося. Контрольна група набрала в середньому 0,39 кг, а інтервенційна — втратила 0,48 кг.

У всіх учасників зміна тривалості сну обернено корелювала зі зміною споживання енергії. Кожне збільшення тривалості сну на 1 годину було пов’язано зі зменшенням загального споживання енергії на 162,2 ккал/добу.

Доктор Тасалі з колегами визнали, що дослідження мало декілька обмежень. Збільшення споживання калорій у контрольній групі могло вплинути на результати. Крім того, дослідження не встановило, як можна підтримувати здоровий сон протягом більш тривалого періоду. Дослідження також систематично не оцінювало фактори, які могли вплинути на особливості сну. Однак дослідники запевняють, що обмеження використання електронних пристроїв виявилося ключовим втручанням.

Також ми наводили топ-7 корисних продуктів, які порушують сон.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: