Догори
Дати відгук

Спеціалісти радять, коли краще обробляти дерева та кущі від шкідників

Весняний догляд за деревами включає в себе кілька обприскувань

5 хв на прочитання14 Червня 2022, 19:49
Поділитись:

При вирощуванні плодоносного саду велику роль відіграє захист рослин від хвороб та шкідників. Як тільки настає весна, дерева, кущі та квіти починають пробуджуватися від зимового сну, а разом з ними пробуджуються голодні шкідники. Саме ранньою весною приходить час проведення цілого ряду садових робіт. Весняний догляд за деревами включає в себе кілька обприскувань, а також побілку стовбура. Як саме захистити свій сад, розглянемо у цій статті, пише kvitkainfo

Захист саду від шкідників та хвороб за допомогою хімічних препаратів вимагає певних знань і навичок. Дуже часто буває, що хімічне обприскування дерев весною від хвороб і шкідників - єдиний спосіб захистити дерева та отримати здорові і смачні плоди. Відмовитися повністю від його застосування поки не можливо. Але, якщо використовувати препарати з урахуванням їх впливу на конкретних шкідників, причому, в найбільш вразливу стадію їх розвитку (а це в основному саме навесні), то можна досягти бажаного результату і скоротити кількість обприскувань.

Стадії розвитку комах шкідників

Всі комахи - шкідники проходять 4 стадії розвитку (окремі по 2 або 3 стадії), причому, 2 з них і завдають шкоди саду і городу:

І стадія: яйця і відкладення яєць шкідників.

ІІ стадія: личинки і гусениці - найбільш шкідлива стадія, адже на цьому етапі розвитку основне завдання комахи - харчування і зростання.

ІІІ стадія: лялечка.

IVстадія: доросла комаха - більшість видів знову активно харчуються для того, щоб відкласти яйця.

Коли обприскувати дерева та кущі від шкідників та хвороб

  • До розпускання бруньок. У цей час сад потрібно обприскати в профілактичних цілях. При даній обробці(інсектицидами) винищується велика частина шкідників, що зимують в порах кори.
  • До початку цвітіння- висування суцвіть і відокремлення бутонів, але, ні в якому разі на початку цвітіння - загинуть бджоли і корисні помічники. Обприскуйте спеціальними фунгіцидами. Основна мета даного захисту - знищити мікроорганізми: бактерії і грибки, які спонукають такі захворювання, як плямистість, моніліоз, борошниста роса, парша .
  • Відразу після цвітіння, але не пізніше 5-7 днів після його закінчення.
  • Влітку.У деяких випадках потрібно ще одна обробка саду на початку літа - для знищення другого покоління попелиці, кліщів.

 При обприскуванні дерев весною, врахуйте те, що різні плодові дерева зацвітають в різний час. Так, наприклад ,вартує чим пошвидше обробити черешні , абрикоси, сливи та інші ранні культури. В цьому випадку можна застосувати фунгіцид разом з інсектицидом широкого спектру дії(дивіться в інструкції виробника, чи можна їх поєднувати), оскільки провести обробку двічі можна не встигнути.

Весняний захист дерев від шкідників включає в себе і побілку. Штамби всіх рослин необхідно ретельно зачистити ( ту частину кори, на якій є пошкодження) і помазати садовим варом, таким чином ми зруйнуємо всі гнізда комах. Далі штамб покривають рівномірним шаром побілки, при цьому побілка повинна заповнити всі пори. Якщо все зробити правильно, побілка спалить шкідників, що залишилися в порах кори.

  • Осінній захист дерев та кущів. Осіннє обприскування саду - хороша профілактика від грибних захворювань та від шкідників плодових культур. Таке обприскування захистить ваш сад від нашестя комах весною, підвищить врожайність плодових дерев і ягідних кущів.

Чим обприскувати дерева і кущі

Перш, ніж захищати рослини в саду, необхідно визначитися із засобом для обприскування, їх можна умовно поділити на такі види:

  • Хімічні препарати:інсектициди - проти комах; фунгіциди - для боротьби зі збудниками грибкових захворювань; бактерициди - від бактеріальних інфекцій плодових культур; акарициди - проти кліщів;антибіотики - від вірусних захворювань; нематоциди - проти нематод; родентициди (зооциди) - проти гризунів; гербіциди - для знищення бур'янів.

    При виборі препарату для весняного обприскування від хвороб та шкідників необхідно знати ступінь його токсичності, термін дії на шкідливі організми і допустимий термін останньої обробки перед збором врожаю.

  • Біологічно активні речовини: біологічно активні речовини (це бактерії, що знищують шкідливі мікроорганізми, при цьому абсолютно безпечні для рослин).
  • Народні методи: суміші, створені за народними рецептами (настої на різних травах). Також пропарюють від хвороб та шкідників, кущі агрусу і чорної смородини (час - лютий, вода 80 градусів). Поливають зверху досить гарячою водою 30 секунд.
  • Мідний купорос. Весняне обприскування деревмідним купоросом. Найчастіше, мідний купорос змішують з вапном у пропорції 1: 1 і розбавляють водою, і обприскують(на 200 гр сухої суміші добавляємо 10 л води) дерева. Отриману суміш називається бордоською рідиною. Її використання ефективно як проти більшості захворювань, так і від шкідників. До речі, суміш має ніжно-блакитний колір. Він змиється з рослин при першій зливі, при цьому не принесе ніякої шкоди деревам і плодам.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне / poradnica.com.ua
Батькам дітей із особливими потребами компенсуватимуть витрати на асистента: у Львові затверджено новий порядок
1 хв на прочитання23 хвилини тому
Перша у світі методологія оцінки кліматичного впливу збройних конфліктів
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитаннягодина тому
Державна екоінспекція змусила порушників компенсувати шкоду за вирубку дерев на Миколаївщині. Фото ілюстративне
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитання3 години тому
Астрагал шерстистоквітковий
На Полтавщині знайдено червонокнижну рослину (ФОТО)
1 хв на прочитання4 години тому
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»: стратегічне партнерство для розвитку територіальних громад України
2 хв на прочитання5 годин тому
МОЗ закликає українців вживати антибіотики тільки за призначенням лікаря
1 хв на прочитання5 годин тому
Запорізька АЕС вдруге за тиждень на межі блекауту
1 хв на прочитання6 годин тому
Укргідрометцентр: 21 листопада і до кінця доби на дорогах ожеледиця
1 хв на прочитання7 годин тому