Сотні мільйонів втратила молочна галузь через вимкнення світла: здорожчання продукції неминуче
Втрати молочників можуть сягнути навіть мільярда гривень. ВИробникам доведеться підвищувати ціни на свою продукцію.
Два тижні довготривалих вимкнень світла саме у розпал пекельної спеки не минуться безслідно для українського бізнесу. Найбільше постраждали виробники продовольства. І серед лідерів за втратами - виробники молочної продукції. Молочний бізнес зіткнувся з величезними втратами внаслідок відключень електроенергії. Цифра може сягати навіть мільярдів гривень. Про це пише видання Цензор.НЕТ.
Молочний бізнес зіткнувся зі збільшенням затрат на генератори та скороченням реалізації продукції у мережах. Особливо відчутним удар став для невеликих компаній.
Голова наглядової ради ПрАТ "Куликівське молоко" Анатолій Дідур розповів виданню, що збіг відключень та спеки створили максимальний дискомфорт в роботі.
"З однієї сторони немає електроенергії, яка необхідна для приймання молочної сировини, її охолодження, роботи холодильного обладнання на виробництві та в складах готової продукції, а з іншої – вища температура збільшує ризик псування продукції, яка є чутливою до невідповідних температурних режимів", – зазначив підприємець.
Разо з тим, помітно знизилися обсяги реалізації продукції. Адже покупці не ризикували купувати велику кількість молочки. Адже споживачі самі стикалися з регулярними відключеннями. До того ж, навіть у мереж магазинів не було достатньо потужностей, щоб забезпечувати належне охолодження полиць з молочною продукцією.
Голова наглядової ради Ічнянського молочно-консервного комбінату Валентин Запорощук зазначив, що великі виробники постраждали не менше. За його словами, на кожному етапі, починаючи з виробництва молока на фермах та закінчуючи продажем у магазинах, відключення електроенергії завдали галузі величезних втрат.
Усі учасники молочного бізнесу очікують на подорожчання своєї продукції в умовах сьогоднішнього дня. При цьому, прогнозується здорожчення товарів та послуг і в інших галузях. Адже з відключеннями зіткнувся майже всі підприємства. Водночас відсутність достатньої кількості електроенергії є не єдиною причиною майбутніх подорожчань.
Більше новин читайте на GreenPost.