Це допоможе захиститися від гіпертонії, діабету та навіть ожиріння.
Дослідження поділило людей на дві групи. Одну групу змушували спати у повній темряві, а іншу піддавали впливу якогось світла уві сні. Ґрунтуючись на результатах, експерти дійшли висновку, що циркадні ритми організму дуже важливі, а їх порушення може призвести до погіршення загального стану здоров’я, особливо у людей похилого віку. Поганий сон через яскраве світло може збити циркадні ритми. Світло в нічний час може погіршити здоров’я через дерегулювання циркадних ритмів, які життєво важливі для запобігання хворобам та оптимальній продуктивності.
Коли спите, тіло виробляє гормон мелатонін. Він має кілька корисних властивостей. Це антиоксидант та протизапальний засіб. Якщо ви спите з увімкненим світлом, секреція мелатоніну знизиться. Людина також може відчувати нічні кошмари, які спричинені непотрібним освітленням. Загалом, сон у освітленій кімнаті збільшує ризики:
- Ожиріння
- Діабету
- Гіпертонії
- Серцево-судинних захворювань
- Метаболічних захворювань
- Стресу
Не вмикайте світло у спальні. Якщо ви не можете без нього спати, зробіть світло тьмяним, що знаходиться близько до підлоги. Колір світла також важливий. Бурштинове або червоне/помаранчеве світло менше стимулює мозок. Не використовуйте біле або синє світло. Якщо ви не можете контролювати зовнішнє освітлення, використовуйте штори, що затемнюють, або надягніть маску для очей. Розташуйте ліжко так, щоб зовнішнє світло не падало прямо вам в обличчя.