Догори
Дати відгук

Шведські вчені створили революційну батарею з відходів: 8000 циклів заряджання за копійки

Вона зроблена з відходів паперової промисловості.

2 хв на прочитання21 Травня 2024, 09:14
Шведські вчені Батарея з відходів Відновлювальні джерела енергії Шведські вчені Батарея з відходів Відновлювальні джерела енергії
Поділитись:

Дослідники з Університету Лінчепінга, Університету Карлстада та Університету Чалмерса у Швеції розробили недорогу батарею, в якій не використовується літій, вона зроблена з цинку та лігніну – відходів паперової промисловості.

Зі зростанням впровадження рішень у галузі відновлюваних джерел енергії, таких як вітер та сонячна енергія, також зростає попит на рішення для зберігання енергії. В даний час вони поставляються з використанням батарей, що містять такі компоненти, як літій та кобальт.

Хоча щільність енергії цих батарей є кращою, видобуток цих мінералів пов’язана з проблемами навколишнього середовища. Літій-іонні акумулятори також нелегко переробляти, і тому вони не є екологічно безпечним варіантом у довгостроковій перспективі.

Технологія акумуляторів на основі цинку широко використовується на ринку, але тільки для пристроїв, що не перезаряджаються. Переважними є рішення на основі літію, оскільки вони можуть зберігати більшу кількість енергії. Тим не менш, вони також схильні до ризику займання і вибуху.

Батареї на основі цинку набагато безпечніші. У довгостроковій перспективі вони зможуть замінити літій-іонні батареї варіантами, що перезаряджаються. Тому дослідники з Лабораторії органічної електроніки Університету Лінчепінга (LiU) звернулися до цинку та лігніну при розробці акумуляторів.

Основна причина, через яку цинкові батареї не знайшли широкого застосування – це реакційна здатність цинку з водою в електроліті. Ця реакція призводить до утворення газоподібного водню і цинк батареї стає непридатним для використання.

Шведські дослідники використовували інший електроліт, званий водно-полімерним сольовим електролітом (WiPSE), та продемонстрували, що стабільність цинку можна підвищити.

“І цинк, і лігнін дуже дешеві, а акумулятор легко підлягає вторинній переробці”, – сказав розробник. “Якщо ви підрахуєте вартість циклу використання, це стане надзвичайно дешевою батареєю в порівнянні з літій-іонними батареями”.

На відміну від інших батарей на основі цинку, які розряджаються за кілька годин, нова батарея може зберігати заряд протягом тижня. Крім того, акумулятор стабільний та зберігає 80 відсотків своєї продуктивності протягом 8000 циклів.

Батарея, розроблена командою, зараз мала, але технологію можна легко масштабувати до розмірів автомобільного акумулятора. З точки зору щільності енергії батареї можна порівняти зі свинцево-кислотними батареями, але вони не містять токсичних компонентів, що робить їх більш екологічно безпечними.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Причина блекауту в Чехії: ČEPS назвав офіційну версію масового відключення
Названо офіційну причину блекауту, що знеструмив шосту частину Чехії
2 хв на прочитання10 Липня 2025
Фото ілюстративне
Всесвітній день енергетичної незалежності: час обирати зелене майбутнє
2 хв на прочитання10 Липня 2025
Франція закликає ЄС до тарифної війни з Китаєм для захисту промисловості
Фото ілюстративне
Франція закликає Європу до жорстких тарифних бар'єрів проти Китаю
2 хв на прочитання09 Липня 2025
Фото ілюстративне: pixabay
Провал ядерного реактора Фламанвіль-3: урок для України
2 хв на прочитання09 Липня 2025
Угорська Mol розглядає український порт Одеса як ключ до відмови від російської нафти
3 хв на прочитання09 Липня 2025
У одному з українських міст планують підвищити тарифи на опалення в 1,6 раза: що відомо
1 хв на прочитання09 Липня 2025
Боргова криза в українській "зеленій" енергетиці призвела до підриву довіри інвесторів
2 хв на прочитання09 Липня 2025
Топменеджерам відомої авіакомпанії олігарха повідомили про підозру та арештували 7 літаків
2 хв на прочитання08 Липня 2025