Що слід знати про Ібупрофен: розповідає фармаколог
Цей препарат має свою специфіку, яку потрібно враховувати.
Ібупрофен — один із найпопулярніших лікарських засобів. Клінічний фармаколог Катерина Юхневич розповідає про механізм і специфіку дії цього препарату.
Ібупрофен є класичним нестероїдним протизапальним засобом, що скорочує синтез простагландинів (ці речовини відповідальні за запальні й алергічні реакції організму), отже, загальмовує процес запалення, знижує больові відчуття та температуру.
Спектр лікувального впливу Ібупрофену:
- анальгезуючий,
- жарознижувальний,
- протизапальний.
Виразність цих ефектів — середня. Є препарати і потужніші, але в типових стандартних ситуаціях для використання в домашніх умовах більш ніж достатньо, тим більше з урахуванням гарного профілю безпеки препарату.
Поряд із переліченими цілющими ефектами, Ібупрофен також забезпечує пригнічення агрегації тромбоцитів. Завдяки універсальному характеру цього препарату таблетки Ібупрофену можна застосовувати при будь-яких хворобах, що супроводжуються:
- появою гострого, тягнучого, колючого, болісного болю;
- запалення дихальних шляхів, ясен, кінцівок, шкірного покриву;
- короткочасним або хронічним підвищенням температури.
Фармаколог наголошує, що за всієї своєї ефективності Ібупрофен допомагає боротися лише з наслідками тих чи інших патологічних процесів, а не з їх причинами.
Виведення препарату з організму здійснюється переважно нирками у вигляді метаболітів. Період напіввиведення становить приблизно 2-3 години, тобто ефекту вистачає на 6-8 годин.
Також ми розповідали, чому Каптоприл — це не препарат вибору для постійного лікування: пояснюють фармацевти.