Що робити, якщо різко піднявся тиск: найдієвіші препарати

3 хв на прочитання15 Квітня 2023, 16:32

Гіпертонічний криз може статися на фоні стресу

Раптове підвищення артеріального тиску трапляється частіше у гіпертоніків, але може й початися на фоні стресу. Лікар кардіолог Наталія Іванюк розповіла, що робити, якщо у вас стався гіпертонічний криз і які препарати можуть допомогти стабілізувати ваш стан.

Гіпертонічний криз — це раптове сильне підвищення артеріального тиску, яке найчастіше супроводжується симптомами з боку органів-мішеней (мозку, серця, нирок, очей) чи вегетативної нервової системи. Найчастіше виникає у гіпертоніків або тих, хто має супутні захворювання (діабет, хвороби нирок тощо). Але може початися і на фоні стресу — що зараз, на жаль, не рідкість.

Наталія Іванюк пояснила, що гіпертонічний криз буває двох видів: ускладнений і неускладнений. При неускладненому: пацієнт може відчувати тахікардію, запаморочення, головний біль, тривогу. Такий стан є менш небезпечним і зазвичай не потребує госпіталізації. При ускладненому: самопочуття сильно погіршується. Можуть зʼявитися біль у серці, “мушки” перед очима, задишка, нудота, тахікардія, головний біль, пітливість.

Вона зауважила, що ускладнений гіпертонічний стан дуже небезпечний, в цьому випадку потрібно викликати швидку.

Що робити, якщо у вас підвищився тиск?

Препарати, які можна прийняти для зниження тиску

Фармадипін, Ніфедипін, Коринфар

Препарат зменшує спазм і розширює коронарні та периферичні (головним чином артеріальні) артерії судини, знижує артеріальний тиск. Знижувати тиск починає через 20 хвилин, тривалість клінічного ефекту 4-6 годин. Для швидкого зниження тиску - 10-20 мг потрібно покласти під язик, можна 2 рази на добу. Максимальна добова доза становить не більше 180 мг.

Каптоприл

Препарат, розширюючи судини, знижує АТ. Для швидкого ефекту - 25-50 мг під язик, можна 3 рази на добу. Максимальна доза на добу - 100 мг.

Каптопрес

Для швидкої дії прийміть 1/2-1 таблетка під язик, можна 2-3 рази на добу. Максимальна доза на добу каптоприлу - 100 мг, гідрохлортиазиду - 50 мг.

Лікар зауважила, що ці препарати допоможуть знизити тиск, але на нетривалий час. Якщо у вас виник гіпертонічний криз, ба більше, це відбувається на постійній основі, вам необхідна консультація кардіолога. Ці лікарські засоби допоможуть врегулювати тиск самостійно до приїзду швидкої. 

Іванюк застерегла, що не можна пити одразу різні таблетки у великих дозах, щоб якнайшвидше вони подіяли. Важливо пам'ятати, що раніше, ніж через 15 хвилин таблетка не зіб'є тиск, бо занизький тиск може бути не менш небезпечний, ніж високий.

До слова, названо категорію людей, у яких швидко розвивається рак.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: