Лікарі негативно ставляться до самолікування або схем призначень в інтернеті. Але в умовах, які складаються, це може бути найкращим виходом. Тим більше стрес, тривога, страх, паніка — причини стенокардії, інфаркту, гіпертонічного кризу, порушення ритму серця, підвищення рівня глюкози в крові, нагадує лікар-кардіолог Оксана Самусенко.
Вона закликає максимально зберігати спокій і не пропускати плановий прийом ліків.
Стрес, тривога
По 1 таблетці до 3 разів на день
Препарати на рослинній основі:
Старайтесь на зловживати препаратами на основі фенобарбіталу — при тривалому застосуванні вони виникають звикання (барбовал, валокордин, валекард, корвалкапс).
Гіпертонічний криз
Не забувайте про постійний прийом препаратів від тиску при гіпертонічній хворобі.
Проте їх не рекомендовано поєднувати із сартанами.
Препарати швидкої дії і знижують тиск на кілька годин. Можна додатково прийняти ваш базовий препарат від тиску.
Препарати більш тривалої дії:
При підвищенні тиску й серцебитті.
Розпочинайте з 10 мг, за відсутності ефекту — ще 1 таблетка.
Кардіолог попереджає, що для зниження артеріального тиску потрібен час. Тому не треба панікувати, якщо через 20-30 хв позначки тонометра залишаються високими чи збільшуються — ліки ще не встигли подіяти.
Різке зниження артеріального тиску небезпечне інсультом. Тому в перші години слід знижувати тиск на 25 % від вихідного рівня. А в разі ускладненого гіпертонічного кризу (порушення мовлення, рухів у кінцівках, асиметрія обличчя, сильний загрудинний біль, раптовий кинджальний біль між лопатками негайно телефонувати 103.
Стенокардія — стиснення або пекучий біль за грудиною. У пацієнтів із цукровим діабетом може проявлятися нападом задишки, у жінок — задишкою, нудотою, слабістю.
Якщо загрудинний біль триває більше 20 хв — дзвоніть 103. За відсутності протипоказань — шлунково-розчинна форму аспірину 150-300 мг (протипокази — активна кровотеча, різкий кинджальний біль між лопатками, різкий раптовий головний біль) та статини (розувастатин 40 мг, аторвастатин 80 мг).
Аритмія
Більш важка артилерія — при органічному ураженні серця (перенесений інфаркт, клапанні вади, серцева недостатність, гіпертрофія лівого шлуночка)
Протипокази: гіпертиреоз, незносність йоду.
«Якщо немає органічного ураження серця і не було напади аритмії не вперше і раніше рятувалися пропафеноном або флекаїнідом, нагадую схему «таблетка в кишені». Вперше в житті самому не пробувати», — застерігає лікар.
300 мг за потреби +150 мг через 1 год і ще + 150 мг через 1 год.
200 мг за необхідності + 100 мг через 2 год.
В обох випадках — контроль ЕКГ через 24 години.
Також ми розповідали, як захистити своє серце в умовах стресу: радить лікар.